امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/04 - 17:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اخلاق مداری در جامعه امروز هزینه بالایی دربر دارد

به گزارش بابل نوین، سرهنگ علیرضا حمیدی فر معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در نشست بررسی اخلاق اجتماعی در ایران که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: اخلاق مداری در جامعه امروز و پایبندی به اصول و ارزش‌های اخلاقی، هزینه های بالایی در بر دارد و افرادی که به این اخلاق مقید هستند از بسیاری از فرصت‌های به ظاهر مطلوب محروم می‌شوند.

وی ادامه داد: مأخوذ به حیا بودن، صبوری و بسیاری دیگر از ارزش های اخلاقی از جمله مواردی هستند که رعایت آن‌ها، افراد را از بسیاری از فرصت‌ها محروم کرده و برای آن‌ها ایجاد محدودیت می‌کند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تاکید کرد: بشر امروز در یک فضای شیشه ای زندگی می‌کند و قدرت مدیریت او بر این فناوری بسیار کم است و این مسئله اخلاق اجتماعی را هم تحت تاثیر قرار داده است.

حمیدی فر خاطرنشان کرد: آمار طلاق هایی که به دلیل گوشی های مدرن امروز و فعالیت و حضور افراد در فضای مجازی به وقوع می‌پیوندد، آماری تعجب برانگیز و چشمگیر است.

وی تصریح کرد: زوجینی که تا چندی پیش روابط بسیار خوبی میان آن‌ها برقرار بود، امروز به دلیل دیدگاه تعویض نگری و دگرگونی شخصیت ها در زندگی مشترک، به سرعت از هم فاصله گرفته و به دنبال تعویض و جایگزین ساختن فرد دیگری به جای طرف مقابل خود هستند و در نهایت از یکدیگر جدا می‌شوند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی یادآور شد: حاکمیت جامعه امروز باید به سمت و سویی برود و زیرساخت ها را به نحوی طراحی کند که تخلفات اداری، سازمانی و ساختاری را کاهش دهند.

سرهنگ حمیدی فر تاکید کرد: همان طور که گفته شد شخصیت های مختلف در جامعه امروز، شخصیت هایی تعویض پذیر هستند و افراد از اسباب‌بازی های ساده از شخصیت های کارتونی گرفته تا شخصیت هایی که با آن‌ها زندگی می‌کنند را در کوچک‌ترین دگرگونی، فراموش کرده و به تعویض آن اقدام می‌کنند.

وی اظهار کرد: اگر این مسئله را اقتصادی به حساب بیاوریم، خواهیم دید که مجریان این طرح با یک تیر چند نشان زده و از طرفی سود هنگفتی هم به جیب می‌زنند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تصریح کرد: دگرگونی شخصیت ها در سطح فردی و اجتماعی، امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازد و انسان را دچار اضطراب می کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين