امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/04 - 20:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای نابودی ریشه‌های تفکر داعش ساز باید مقابله‌ی مستمر ادامه یابد

به گزارش بابل نوین، شیخ همام حمودی رییس مجلس اعلای اسلامی عراق و نایب رییس پارلمان این کشور بعداز ظهر امروز (دوشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کرد.

شمخانی با اشاره به پایان حکومت خودخوانده داعش ، پاکسازی عراق از لوث گروه های تروریستی -تکفیری را به ملت، دولت و ارتش عراق تبریک گفت و تاکید کرد؛ نبرد با داعش در عرصه امنیتی، فرهنگی و اعتقادی همچنان ادامه دارد و برای نابودی ریشه های تفکر داعش ساز که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه است باید مقابله ی مستمر و همه جانبه همچنان ادامه یابد .

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: صبر و ایستادگی مردم عراق و دلاوری های ارتش، نیروهای امنیتی و مردمی به ویژه حشدالشعبی موجب شد تا علی رغم ناخشنودی برخی کشورها ،بزرگترین تهدید منطقه نابود شود .

امیر دریابان شمخانی همصدایی رییس جمهور یک کشور غربی با رژیم صهیونیستی و تاکید بر انحلال حشدالشعبی را نشان دهنده تدارک توطئه ای جدید برای بازگشت ناامنی و تروریسم به منطقه ذکر کرد واظهار داشت: مطمئنیم هوشمندی مسئولان عراق و به ویژه نمایندگان پارلمان این کشور اجازه به ثمر نشستن توطئه بیگانگان برای لطمه زدن به انسجام و امنیت داخلی این کشور را نمی دهد و به طور قطع با این فتنه ها مقابله خواهد شد.

وی افزود؛ بخش مهمی از بحران های منطقه با هدایت و طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی و با هدف حفظ امنیت حاکمان کودک کش تل آویو و فروش بیشتر تسلیحات نظامی شکل می گیرد لیکن مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست و به جای اعتماد به قدرتهای خارجی با اتکا به خود و بسیج مردمی شکل گرفته بر اساس فتوای مرجعیت می توانند بر بزرگترین تهدیدات امنیتی فائق شده و به پیروزی دست یابند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت سرزمینی و یکپارچگی ملی در عراق را ضامن ثبات، امنیت و حفظ منافع همه اقوام و طوایف عراق دانست و تصریح کرد: همکاری نزدیک میان کشورهای قربانی تروریسم در منطقه به منظور مقابله نظامی، امنیتی و فرهنگی با تروریسم ضرورتی اجتناب ناپذیر و عاملی بازدارنده در مسیر شکل گیری مجدد تروریسم خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از نقش پارلمان و نمایندگان منتخب ملت عراق در مقابله با حرکت های تجزیه طلبانه و مخل وحدت سرزمینی گفت: با همکاری پارلمان ها و مجالس کشورهای اسلامی می توان صدای مظلومیت مردم یمن و بحرین را به گوش جهانیان رساند و سازمان های بین المللی را برای متوقف سازی خشونت ها و دخالت های خارجی وادار به اقدام واقعی و اثر گذارنمود.

شیخ همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در این دیدار با تقدیر از نقش ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی در عراق و منطقه تاکید کرد؛ ما علی رغم مشکلات اقتصادی و امنیتی پیروزی های زیادی به دست آوردیم و این روند را با کمک متحدان واقعی خود ادامه خواهیم داد.

شیخ همام حمودی با رد دخالت های مقامات غربی در امور داخلی عراق خاطر نشان ساخت؛ اگر نیروهای فداکار مقاومت مردمی در عراق نبود، تروریستهای داعش اکنون در قلب پاریس خیمه زده بودند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين