امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/05 - 7:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمایت از زراعت چوب در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طرح زراعت چوب در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت خواهد شد.

به گزارش بابل نوین، دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران یکی از صنایع بزرگ چوبی را در کشور دارد و برای تامین ماده اولیه آن با اجرای طرح تنفس جنگل برداشت چوب محدود شد و باید تولید چوب داشته باشیم

وی افزود: طرح زراعت چوب هم در اراضی مستثنیات و هم اراضی مرتعی تخریبی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی است و از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: منابع طبیعی و آبخیزداری با زراعت چوب و کاشت درختان سریع الرشد در اراضی که مورد تخریب قرار گرفت، چوب مورد نیاز کشور و استان را تهیه و تولید کرده و در اختیار کارخانه‌ها قرار خواهد داد.

حیدرپور با اشاره به تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری تسهیلات اشتغال روستایی در مجلس شورای اسلامی، افزود: آیین نامه این طرح ابلاغ شد و چهار درصد اعتبارات سهم مازندران است که حدود نیمی از آن به بخش کشاورزی مازندران اختصاص دارد.

وی گفت: روستاییانی که در روستا‌ها سکونت دارند برای اشتغال جدید و فعالیت در زمینه تولید گیاهان دارویی و گل محمدی می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند./م

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين