امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/06 - 14:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای استمرار فعالیت‌های داوطلبانه هلال احمر چه باید کرد؟

به گزارش بابل نوین، دکتر مسعود حبیبی در کنفرانس سازمان‌های مردم‌نهاد و کار داوطلبانه در ایران گفت: برای ترغیب افراد به انجام فعالیت داوطلبانه، ابتدا باید دید که انگیزه فعالیت‌های داوطلبانه چیست. یکی از آن انگیزه‌های بشردوستانه است، یکی ارضای حس شخصی، دیگری انگیزه‌های شغلی یا اجتماعی یا حتی معنوی.

وی با اشاره به فعالیت داوطلبانه مردم بخصوص جوانان در زلزله کرمانشاه افزود: این حادثه باعث شد، گروه‌های زیادی به صورت داوطلبانه وارد کار شوند و شاید همین نیروها را یک ماه دیگر نتوان برای کار در منطقه زلزله‌زده پیدا کرد و این یکی از نکات مورد توجه باید باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر حبیبی با طرح این سوال که اکنون ما چه کاری باید انجام دهیم تا فعالیت‌های داوطلبانه استمرار داشته باشد؟ خاطرنشان کرد: باید جایگاه‌های مناسب را برای فعالیت‌های داوطلبانه فراهم کنیم، باید توانایی جذب نیروی تازه را داشته باشیم، افراد را توانمند کنیم، از آنها حمایت کنیم، داوطلبان را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، اگر خسارتی به آنها وارد شد، آن را جبران کنیم تا بتوانیم به رشد و استمرار فعالیت‌های داوطلبی کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين