امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/06 - 14:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شکل گیری تشکل “خیران هنرستان‌یار”/اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی

به گزارش بابل نوین، مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی که از جمله تکالیف سند تحول بنیادین است گفت: نیازمند ورود خیرین به عرصه مهارت آموزی و تامین تجهیزات هنرستان‌ها هستیم.

سید مصطفی آذرکیش با بیان اینکه از همه ظرفیت‌هایی که کمک می‌کند تا استانداردهای آموزشی ارتقاء یافته و دسترسی به اولویت‌های آموزشی با کیفیت بیشتر امکان پذیر شود استفاده می‌کنیم اظهار کرد: در همین راستا برنامه جامع توسعه کارآفرینی را که تکلیف سند تحول بنیادین است در دست اجرا داریم.

وی افزود: به عنوان نمونه مرکز رشد کارآفرینی در خراسان رضوی را راه اندازی کردیم و کلیه فعالیت‌هایش را به مدت یکسال تحت حمایت، هدایت، پشتیبانی، مشاوره و آموزش برای هنرجویان فعلی و فارغ‌التحصیلان قرار دادیم.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روش‌های مختلف تامین تجهیزات برای هنرستان‌ها اظهار کرد: استفاده از منابع دولتی و برونسپاری خدمات از جمله راهکارهای تامین تجهیزات و اداره هنرستان‌ها هستند اما در کنار آن نیازمند ورود خیرین به این عرصه هستیم. البته نمونه‌های خوبی از ورود خیرین به عرصه تامین تجهیزات هنرستان‌ها وجود دارد و استان‌ها با عناوینی از کمک خیران استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال شکل گیری و فعالیت”خیرین تامین تجهیزات هنرستانی” در استان خراسان رضوی و “خیرین هنرستان‌یار” را در استان مازندران شاهدیم.

آذرکیش ادامه داد: خوشبختانه خیران بتدریج در کنار ساخت مدارس در حال ورود به تجهیز هنرستان‌ها هستند. اخیرا خیری در رامهرمز سوله‌ای را ایجاد کرده و بیش از ۲۰ چرخ خیاطی برای استفاده هنرجویان تهیه کرده بود. مواردی از این دست کم نیست و با توجه به اجماعی که در حال شکل گیری است آینده خوب و روشنی برای شاخه کاردانش متصوریم.

وی با بیان اینکه لازمه ایجاد اشتغال پایدار، عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی توجه به رشته‌های مهارتی است اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی نیاز جامعه امروز است و اگر بخواهیم نرخ اشتغال پایدار را افزایش دهیم باید به این سیاست بیش از پیش توجه کنیم. کمااینکه موفقیت‌هایی در این زمینه کسب شده و امسال شاهد رشد بیش از ۴ درصدی ثبت نام در شاخه کاردانش بودیم.

به گفتنه مدیرکل دفتر آموزش‌ای کاردانش وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از اقدامات خوب انجام شده در سال جاری اضافه شدن هفت رشته جدید به این شاخه بود و به این ترتیب تعداد رشته‌های شاخه کاردانش از ۱۵۳ رشته به ۱۶۰ رشته رسید و علاقه مندان می‌توانند برحسب علاقه وارد رشته‌های جدید چون تصویرسازی دیجیتالی، محتوا و انیمیشن و ناظر فنی چاپ که کاربردی بوده و طبق نیازهای بازار کار امروز شکل گرفته است، شوند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين