امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/06 - 14:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فیس‌آی‌دی حریم شخصی را نقض می‌کند؟

اپل متهم شده که از طریق قابلیت فیس‌آی‌دی حریم شخصی کاربرانش را نقش می‌کند.

به گزارش بابل نوین،اگر چه فیس آی‌دی فناوری جذاب برای شناسایی هویت کاربران آیفون از طریق بررسی چهره آنهاست، اما حالا مشخص شده اپل از این طریق حریم شخصی افراد را نقض می‌کند.

اپل اطلاعات جمع آوری شده از چهره افراد از این طریق را در اختیار بسیاری از طراحان نرم‌افزار و برنامه نویسان قرار می دهد تا آنها از فناوری فیس آی‌دی برای بازکردن قفل برنامه‌های خود یا ارائه برخی خدمات دیگر مانند نمایش شکلک‌های زنده تا طراحی عینک‌ها و لوازم جانبی مجازی متناسب با چهره افراد و غیره بهره بگیرند.

شناسایی چهره افراد از طریق فناوری فیس آی‌دی بسیار دقیق است و با علامت گذاری ۳۰ هزار نقطه بر روی صورت فرد انجام می‌شود، لذا انتشار اطلاعات هویتی افراد با چنین دقتی برای برنامه نویسان ثالث می‌تواند امنیت و حریم شخصی آنها را به خطر بیندازد.

بسیاری از کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این اقدام اپل اظهار نارضایتی و تاسف کرده اند و می گویند تمایلی ندارند برنامه نویسان ناشناخته بتوانند اطلاعات چهره آنها را دریافت کرده و بر روی سرورهای متعلق به خود ذخیره کنند. این داده‌ها حاوی اطلاعات مربوط به احساسات و وضعیت روحی هر فرد در زمان مشاهده گوشی آیفون برای باز کردن قفل آن نیز هست و لذا می تواند به شناخت کاربران نیز کمک شایانی کند.

کارشناسان هشدار می‌دهند که هکرها در صورت دسترسی به این اطلاعات می‌توانند از آنها برای بررسی وضعیت سلامت هر فرد، حالات روحی و روانی وی و حتی وضعیت سلامت روان اشخاص استفاده کنند و لذا اپل باید پاسخگوی نگرانی‌های کاربران باشد. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است./ز

ایتنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين