امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/07 - 11:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار هواشناسی مازندران درباره وزش باد گرم

به گزارش بابل نوین، اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۶ شاهد افزایش دما و در ارتفاعات وزش باد گرم (گاهی نسبتا شدید) خواهیم بود.

وی افزود: درختان جنگل با توجه به وزش باد گرم مستعد آتش سوزی با جرقه‌های کوچک هستند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران از مردم خواست تا برای ایمن نگه داشتن جنگل و بروز چنین حوادثی از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی ومراتع پرهیز کنند.

اسدی گفت: ظهر پنجشنبه از سمت غرب استان شاهد وزش باد (گاهی شدید)، رگبار باران، رعدوبرق، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران افزود: روز جمعه ضمن تداوم این وضعیت هوا، بارش برف را دردامنه‌ها و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود.

وی گفت: در این مدت شاهد مواج شدن دریا، آبگرفتگی معابرعمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ‏ها و اختلال در تردد جاده ‏های کوهستانی و دامنه‌های جنگلی بدلیل بارش برف دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی از اواسط روز جمعه از استان خارج می‌شود، افزود: باغداران نگران نباشند در مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان بارش برف نداریم.

احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز به شهروندان و مسافران توصیه کرد در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی در استان از آمد وشد در بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نیز کوه پیمایی، طبیعت گردی و برپایی چادر در فضا‌های باز پرهیز کنند.

وی گفت: رانندگان هنگام عبور از مناطق برف گیر و کوهستانی تجهیزات زمستانی همچون ضد یخ و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين