امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/08 - 10:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاثیر آلودگی هوا در بروز اختلالات چشمی/ عواملی که باعث خشکی چشم می‌شوند

به گزارش بابل نوین، علی صادقی تاری عضو هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران اظهار کرد: افرادی که در زندگی دچار غم و یا استرس ناشی از مسائل روزمره زندگی می‌شوند این امر سبب بروز اختلالات چشمی در آنها می‌شود.

وی بیان کرد: استرس و اضطراب سبب شده تا چشم دچار مشکلات مختلفی از جمله عارضه جلوزدگی چشم شود و متاسفانه آلودگی هوا اثر مستقیم و تاثیر منفی بر این عضو از بدن می‌گذارد.

عوارض کاشت نگین چشم

استاد دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه سوزش، قرمزی چشم و ریزش اشک بر اثر آلودگی هوا در چشم ایجاد می‌شود، افزود: افرادی که مدت زیادی به صفحه گوشی و یا لب تاپ خود خیره می‌شوند این کار سبب شده تا به طور ناخواسته چشم‌شان پلک نزند و عارضه خشکی چشم بر اثر ترشح نشدن اشک ایجاد می‌شود.

صادقی با اشاره به اینکه خشکی چشم با افزایش سن در افراد افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: خشکی چشم می‌تواند بر اثر بروز بیماری‌هایی همچون آرتروز روماتیت ایجاد شود و نگاه بیش از حد به وسایل الکترونیکی سبب تشدید و یا بروز عارضه نزدیک بینی زودتر از موعد مقرر و از سنین پایین می‌شود.

وی یادآور شد: کاشت نگین چشم اصلا جنبه علمی ندارد و حتی در مواردی باعث بروز عفونت‌های چشمی می‌شود، برخی افراد متاسفانه به دلیل مسائل پوچ و بی‌اساس این اقدام را انجام می دهند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين