امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/08 - 15:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

ما به دولتمردان در اجرای اقتصاد مقاومتی امیدی نداریم/ وزارت اطلاعات در مسئله اقتصاد مقاومتی به داد برسید

امام‌جمعه گتاب گفت: ما به دلتمردان در اجرای اقتصاد مقاومتی امیدی نداریم، مسئولان باید اقتصاد مقاومتی را مراقبت کنند، آن را بپرورانند و مردم را در مسیر و بستر اقتصاد مقاومتی بگذارند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب اظهار کرد: تقوا فاکتوری است که اگر ما بتوانیم بعد از اعتقاد به توحید، نبوت و امامت به آن پایبند باشیم قطعا بسیاری از مشکلات فردی ، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دیگر دامن‌گیر ما نمی‌شوند.

وی با اعلام برائت ملت ایران از آمریکا  افزود: ملت ایران از هر آسیبی که به این دیو بی‌شاخ و دم برسد خوشحال می‌شود،  اگر کسی یک خال موی این شیطان اکبر یعنی آمریکا را بکند ما اینجا شادیم و بر این شادی‌مان افتخار می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: ما با هرکسی که مستکبر باشد، بر علیه ما نقشه بکشد و با ما سر جنگ چه سخت و جنگ نرم داشته باشد دشمنیم،این دستور دین ماست که از دشمنان قسم خورده‌ای که شمشیر از رو کشیدند بیزاری بجوییم.

امام‌جمعه گتاب تصریح کرد: تیم‌ملی وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی شرکت کرد و افتخار آفرید، علیرضا کریمی وزنه بردار سرافراز کشورمان نیز رکورد دنیا را  شکست و رهبر انقلاب پیام تبریک به مردم ارسال می‌کند، پیام تبریکی که خود حاوی پیام بزرگی است، اینکه رهبر از این تیم قهرمان تشکر می‌کند و علیرضا کریمی را نماد عزت ایرانیان می‌داند، یعنی پرچم ما بالاتر قرار گرفت.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: گاهی ورزش هم پیام سیاسی دارد، آن‌ها می‌خواهند با کشتی، وزنه‌برداری و یا در حوزه های گوناگون ایران را تحت فشار قرار دهند، همین که پرچم ایران در رتبه سه و کمی پایین‌تر از دیگران باشد آنها خوشحال می‌شوند اما پرچم ایران به همین اندازه که در اهتزاز باشد ما آن را نماد اهتزاز پرچم اسلام به دستان مهدی فاطمه در دنیا می‌دانیم، پرچم ایران نه تنها در محیط ورزشی بلکه در همه محورها باید به اهتزاز درآید.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر یمن افزود: بعضی از کشورهای عربی بدانند که آمریکا با آن‌ها نیست، مرگ علی عبدالله‌صالح خودسوزی مهره خودشان بود، آمریکا دید علی عبدالله‌صالح یک مهره ۷۵ ساله است که بدرد نمی‌خورد، آمریکایی‌ها وقتی پی ببرند کسی برایشان فایده‌ای ندارد مهره خودشان را می‌سوزانند پس کشورهای عربی نیز هوشیار باشند البته ما نمی‌توانیم این مسئله را متوجه‌شان کنیم، گاهی به یک دلفین یا حیوانی در سیرک می‌توان مطلبی را فهماند ما این‌ها هنوز نمی‌فهمند.

خطیب‌جمعه گتاب یادآور شد: ما مسئله‌مان شیعه و سنی بودن نیست بلکه اسلام مهم است، کشورهای اسلامی نباید در دامن آمریکا بی افتند، رجب‌طیب اردوغان اصلا معلوم نیست به کدام طرف می‌چرخد، ما به او بوقلمون سیاسی می‌گوییم، سال‌ها ترکیه گفت که در دامن آمریکا است تا جز  اتجادیه اروپا باشد اما چه شد؟ دیدید همین آمریکایی‌ها با چه ذلتی در مواردی با آنها برخورد کردند.

وی رمز پیروزی ملت ایران را ایستادگی دانست و ادامه داد: ملت ایران اما همواره سرافرازند، شهید دادیم، شختی کشیدیم، مشکلات اقتصادی دیدم اما عزیز و سرافراز در دنیا با سینه‌ستبر قد علم کردیم، عزت بهتر از سیری شکم بهتر است، ما خدا را شکر می‌کنیم زیر سایه کفر نفس نمی‌کشیم، همان‌طور که شیخ فضل‌الله نوری اعدام شد اما زیر بیرق انگلیس نرفت.

تقی‌پور گفت: ما به این کشورهای حوزه خلیج فارس نیز می‌گوییم که شما بیایید زیر پرچم اسلام قرار بگیرید باهم وحدت و متحد باشیم که زیر سایه وحدت به سرمایه خدادادی  برسیم، عزت همیشگی ملت ایران باید سرلوحه کشورهای اسلامی باشد.

وی افزود: این اوج عزت است که سردار سلیمانی حتی نامه رییس سازمان سیا را باز نکرد چه برسد بخواند و ببیند که چیست و در اوج عزت نامه را برگرداند، دوباره بعد از ارسال نامه مایک پمپئو رییس CIA ایشان اعتراف کرد که ما نامه دادیم اما حاج قاسم باز نکرد، آنان معترف شدند که در نامه نوشته بودیم که نکند به  ما حمله کنید و به نیروهای آمریکایی در عراق آسیبی وارد شود.

خطیب جمعه گتاب خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها نیروهای سپاه قدس پاسداران و سردارسلیمانی را در لیست سیاه خود قراردادند و کل دنیا را از ارتباط با ایشان منع کردند، تنها دلایلی که می‌توان برای نامه‌نگاری رییس سازمان سیا با سردار سلیمانی دانست این است که موردی برای نیروهای وابسته به یگان‌های اطلاعاتی آمریکا در سوریه پیش آمد و پمپئو به دنبال نجات آنها بود.

وی ادامه داد: عزت ما در گرو اسلام است و عزت اسلام در گرو نجات دادن قدس، این دیوانه که قدس را پایتخت خودشان اعلام کرد مرگش فرا رسیده، ما منتظر ۲۵ سالی که تازه چند سالی هم از آن گذشته است هستیم و قطعا انزجار خودمان را به گوش آنان می‌رسانیم.

تقی‌پور اظهار کرد: راحت شدن از شر دشمنی آمریکا در گرو اقتصاد مقاومتی است نه برجام‌های دیگر، ما به دلتمردان در اجرای اقتصاد مقاومتی امیدی نداریم، مسئولان باید اقتصاد مقاومتی را مراقبت کنند، آن را بپرورانند و مردم را در مسیر و بستر اقتصاد مقاومتی بگذارند.

وی افزود: وزارت اطلاعات در مسئله اقتصاد مقاومتی به داد برسید و همکاری کنید، شما را در راس اعتماد هستید، اخیرا دیدید ۱۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق از گمرک رسمی به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان به همت سربازان گمنام امام‌زمان بچه‌های وزارت اطلاعات کشف شد، این مقدار یعنی نابودی تولیدات داخلی، فضای فرش، کفش و بازارهای دیگر را ببینید، مسئولان اگر این برنامه شماست مستقیم بگویید و اگر نیست کشف کنید.

امام‌جمعه گتاب اذعان کرد: سربازان گمنام امام‌ زمان(عج) احساس می‌کنم حرف‌هایمان را فقط باید به شما بگوییم، خواهشا بیانات مقام معظم رهبری را چند برابر رعایت کنید.

وی ادامه داد: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام می‌کند ۵۰ درصد کالای قاچاق از مبادی رسمی و گمرک وارد می‌شود. اولا اخنلاف نظر خودتان را درست کنید. بعد بیایید صادقانه آمار بدهید،  داروی درد اقتصاد ما اقتصاد مقاومتی است اما چراباید سود بانکی مردم را دیوانه کند.

تقی‌‌پور یادآور شد: مردم ما جسم، فکر و زمینه دارند اما سرمایه ندارند، بانک‌ها دارد تمام هستی مردم را می‌برند،سربازان گمنام اطلاعات مفسدان را شناسایی و قوه قضایی در این امر کمک کند، نباید وضع به این شکل باشد که هر بار قوه قضایی اقدام می‌کند آن را تخریب کنند، چرا هر بار کسی می‌خواهد کاری انجام دهد تخریبش می‌کنند؟

وی در پایان گفت: افزایش واردات به کشور با بی‌توجهی وزارت صنعت و گمرک در  چهار ماه اول امسال سرعت گرفت، آمار واردات در چهار ماه اول سال نشان می‌دهد که میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور بالغ بر ۳۷ هزارتن به ارزش ۱۳ میلیون دلار است، در این میان چه کسی به داد اقتصاد مقادمتی می‌رسد؟ دولت، مجلس باید وسط بیایند اگر ان‌ها نیز کاری نمی‌کنند از دو نماینده خودمان که می توانیم بخواهیم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين