امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/08 - 15:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

مسئولان چرا نگران از بین رفتن عفت، چادر و ارزش‌های بزرگ بومی این مردم نیستند/ملت ایران پیشگام مقاومت است

امام جمعه بابل گفت: از مجوز دهندگان این جشنواره‌ها می‌پرسم که در کنار چکه‌سما آیا یادشان رفته است که فرهنگی به نام عفاف و حجاب هم وجود دارد، مسئولان چرا نگران از بین رفتن عفت،چادر و ارزش‌های بزرگ بومی این مردم نیستند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل اظهار کرد: دانشجویان همواره در صف نخست مبارزه با استکبار قرار دارند و ماهیت فعایت سیاسی‌و اجتماعی دانشجویان ضداستکباری است.

وی افزود: بصیرت دانشجویان این است که سنگر مبارزه با استکبار را رها نکنند زیرا دشمن به دنبال سربازگیری از دانشجویان است، دانشجویان ما آرمانگرا و با بصیرت هستند و قدرتمندانه در این سنگر حضور خود را نشان می‌دهند.

این مسئول با انتقاد از وضعیت حجاب در کشور ادامه داد: جشنواره‌های موسیقی محلی برای احیای فرهنگ بومی تحت عناوینی مانند چکه‌سما، لـله‌وا، تشت‌سما با مجوز اداره فرهنگ‌و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، این امور با نظارت کامل انجام شود تا سوء استفاده صورت نگیرد.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: از مجوز دهندگان این جشنواره‌ها می‌پرسم که در کنار چکه‌سما آیا یادشان رفته است که فرهنگی به نام عفاف و حجاب هم وجود دارد؟ مسئولان چرا نگران از بین رفتن عفت،چادر و ارزش‌های بزرگ بومی این مردم نیستند؟ آّیا تمام فرهنگ بومی ما به جشنواره موسیقی است.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی دو قیچی فسادو الحاد به جان فرهنگ مازندران افتاد اما غیرت دینی مردم مازندران و مقاومت در برابر آن اجازه اثرگذاری را بر روی فرهنگ مردم قبل از انقلاب نداد.

وی افزود: فرهنگ شهادت و ایثار مازندران با تقدیم بیش از ده هزار شهید، برخاسته از فرهنگی دینی بود نه چکه‌سما و موسیقی محلی و در عین این که به حسن نیت این برگزار کنندگان جشنواره موسیقی مازندران و فرهنگ بومی، تردیدی ندارم اما درخواست دارم به احیای این امور دینی‌و فرهنگی هم توجه شود.

خطیب جمعه بابل با شاره به دستور نابخردانه ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس اذعان کرد: با دستور ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس برای رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیمن اشغالگر قدس است.

وی ادامه داد: از سال ۱۹۸۰ که اسراییل بیت‌المقدس را پایتخت خود اعلام کرد و کشوری حاضر به پذیرش آن نشد اما کنگره آمریکا در مصوبه‌ای دستور انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به بیت‌المقدس داد اما هیچ رییس‌جمهور آمریکا به دلیل تبعات آن، جرات اجرای آن را نداشتند، دستور ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس روی سیاه آمریکا را در جهان سیاه‌تر خواهد کرد.

امام‌جمعه بابل تاکید کرد: ترامپ عنصری خبیثت و دیوانه‌ای که جسورانه با این اقدام، موجب اعتراض سراسری مسلمانان و حتی دولتمردان کشورهای اروپایی شد و این اقدام را محکوم کردن، ترامپ به این علت این مقطع زمانی را برای این کار اعلام کرد برای این که حمایت لابی‌های صهیونیستی را در آمریکا بیشتر به دست آورد.

روحانی افزود: یکی از علت اعلام این کار توسط ترامپ آشفتگی، چند دستگی و خیانت برخی از کشورهای اسلامی است که در سایه اقدامات ترورستی و تفرقه افکنانه عناصر تکفیری و حامیان عربی آن‌ها به وجود آمد.

وی ادامه داد: ذلت برخی از سران کشورهای اسلامی در مقابل آمریکا موجب این اقدام اهانت‌آمیز ترامپ علیه مسلمانان شده است،  بسیاری از کشورهای اسلامی از مغرب،  عربستان و اردن اقدام آمریکا برای انتقال سفارت خود را به بیت‌المقدس محکوم کردند اما آمریکا به این محکومیت‌ها می‌خندد که علت آن عجز کشورهای اسلامی است.

امام‌جمعه بابل در پایان گفت: به فرموده امام راحل مساله فلسطین در اولویت جهان اسلام است و همه مسلمانان با خیزش خود آهنگ کوبنده خود را به گوش آمریکا خواهند رساند، ملت ایران پیشگام مقاومت است و در مساله حمایت از آرمان‌های قدس شریف باز هم پیشگامی و ندای مقاومت را سر خواهد داد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين