امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/09 - 12:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مطهری : مسئولان قوه قضاییه کم تحمل هستند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این‌که بخشی از انتقادات اخیر احمدی‌نژاد علیه قوه قضاییه را وارد می‌داند، معتقد است مسئولان دستگاه قضا در برخورد با منتقدان «کم‌تحمل» هستند و در عین حال معتقد است رییس دولت نهم و دهم مرتکب تخلفاتی شده که باید در همان زمان در دادگاه علنی به این اتهامات پاسخ می‌داد.

به گزارش بابل نوین،علی مطهری در مورد اینکه رفتارها و انتقادهای اخیر احمدی نژاد و یارانش خلاف قانون است یا خیر، گفت: این کار مغایرتی با قانون ندارد. همه شهروندان حق اعتراض دارند و می‌توانند حرف‌شان را بزنند. در واقع بنابر قانون اساسی همه شهروندان مادام که دست به شورش و آشوب نزنند، می‌توانند اعتراض کنند. شهروندان حتی می‌توانند راهپیمایی کنند، به شرط این‌که این راهپیمایی مسلحانه و مخل مبانی اسلام نباشد.

به بیان دیگر به لحاظ قانونی و منطبق بر اصول قانون اساسی، اشکالی به کار احمدی‌نژاد وارد نیست؛ باید به این انتقادها پاسخ داده شود.
وی افزود: به هر حال نظراتی دارند و حق دارند که نظراتشان را اعلام کنند و اشکالی ندارد؛ منتها طرف مقابل نیز باید پاسخگو باشد. با این همه، اتهاماتی متوجه آقای احمدی‌نژاد است و همان زمان باید از ایشان سوال می‌کردند. باید دادگاه علنی تشکیل می‌شد تا مردم حرف دو طرف را بشنوند و بتوانند قضاوت کنند.
مطهری در ارزیابی انتقادات احمدی‌نژاد به قوه قضاییه ، گفت: بخشی از این انتقادها درست است. مثل این‌که گاهی شاهدیم مسئولان قوه قضاییه، صرف یک انتقاد را توهین به مقامات عالی کشور دانسته و فوراً نسبت به تشکیل پرونده برای منتقد اقدام می‌کنند. یا این‌که گاهی کم‌تحمل هستند.
وی در مورد واکنش سخنگوی قوه قضاییه نسبت به انتقادات اخیر احمدی‌نژاد نیز گفت: دوستان هم حرف خودشان را زدند. در مجموع همین را باید بگویم که مسئولان قوه قضاییه کم‌تحمل هستند!
نایب رئیس مجلس در مورد انگیزه سیاسی احمدی نژاد در رفتارهای اخیر ، گفت: واقعیت این است که در این رابطه چندان آگاهی ندارم.  من در دل احمدی‌نژاد نیستم که از نیتش با خبر شوم!
وی درباره آینده سیاسی احمدی نژاد نیز گفت: باین مسئله به رفتار احمدی‌نژاد بستگی دارد. در واقع باید ببینیم در آینده چه رفتاری را در پیش خواهد گرفت و باید ببینیم چگونه عمل خواهد کرد./ز
نامه
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين