امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/10 - 9:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق در بابل:

عراق با مجاهدت سربازان ایرانی به امنیت رسید

رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق در بابل گفت: روزی می‌گفتند عراق ناامن است اما با تلاش‌های سربازان ایرانی و عراقی دیدید که عراق چگونه امنیت یافت.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق در مراسم تجلیل از خادمان اربعینی قرارگاه سجادیه مازندران در بابل، اظهار کرد: بنده به عنوان خادم خادمان امام حسین(ع) از تک‌تک دوستان، کسانی که این قرارگاه و این موکب را ساختند تشکر می‌کنم، به ویژه اینکه می‌دانم عزیزانی که از شمال ایران به سفر اربعین می‌آیند این سفر بسیار سختی برایشان است.

وی افزود: زمانی که آمریکا عراق را اشغال کرد اگرچه کل عراق سقوط کرد اما هدف عراق نبود بلکه ایران را مدنظر قرار داشتند، این مسئله را نیز خودشان اذعان کردند ولی نمی‌دانستند سرزمین مقدس عراق جایی است که نمی‌توانند در آن جنایت کنند، مردم عراق زیر سایه ظلم آن‌ها همواره آرزوی فروریزی‌شان را داشتند.

صاحب موکب‌ امام رضا(ع) ادامه داد: هنگامی که دشمنان به نجف اشرف حمله و کل شهر را محاصره کرده بودند، خداوند قدرت خود و عظمت سرزمینی که امیرالمومنین در آن جای گرفت را نشان داد، در آن روز‌هایی که ملت عراق در پی معجزه بودند نیروهای ایرانی وارد عرصه مبارزه شدند، از این‌رو وظیفه ماست که از این شهیدان مدافع حرم امیرالمونین و مقابله با آمریکا یادی بکنیم.

این مسئول عراقی تصریح کرد: جوانان ایرانی به طرز معجزه‌آسایی به عراق وارد شدند، حتی زنانی از ایران آمده بودند و وقتی از آنان می‌پرسیدیم برای چه آمدند، تنها دفاع از حرم حضرت امیرالمومنین را هدف خود می‌دانستند، مردم عراق شاهد بودند که مبارزان ایرانی شب‌ها به عبادت و روزها به مبارزه با آمریکا می‌پرداختند.

حسینی گفت: همین عزیزان از اولین شهدای مدافح حرم حضرت علی(ع) بودند اما در ایران اسمی از آنان برده نشد و بسیار مظلوم قرار گرفتند، بنده با چشم خود ده‌ها تن از این شهدا را دیدم و امروز نیز ایرانیان با حضور خود در پیاده‌روی اربعین حسینی حماسه‌ای تازه آفریدند.

وی ضمن تقدیر از سربازان ایرانی در مقابله با داعش، افزود: حضور سربازان و مدافعان ایرانی در مبارزه با داعش فرجی را برای مردم عراق حاصل کرد و آنان توانستند به شما ایرانیان تکیه کنند، روزی می‌گفتند عراق ناامن است اما با تلاش‌های سربازان ایرانی و عراقی شما دیدید که عراق چگونه امنیت یافت.

رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون کشور عراق خاطرنشان کرد: روزی می‌گفتند نباید به سامرا و کاظمین برویم اما همه ما در سفر اربعین دیدیم که میلیون‌ها انسان چگونه در امنیت کامل به سامرا و کاظمین مشرف شدند.

وی ادامه داد: باید توجه کنیم که دیگر اربعین تنها زیارت کربلا نیست، این سفر با زیارت همه ائمه‌اطهار در عراق همراه شده است و دیگر مردم شهرهای مختلف عراق موکب‌ خدمت‌رسانی را همان شهر خود و نه فقط در کربلا برپا می‌کنند.

عضو کمیسیون سامرا یادآور شد: این کاری که شما عزیزان انجام دادید یقینا معجزه بود، اینکه اعضای قرارگاهی از یک شهرستان و با پشتیبانی امام‌جمعه و مسئولان شهر شکل بگیرد، برای ما جای تقدیر دارد.

وی افزود: از مسئولان محترم تقاضا دارم از همین اکنون به دنبال افزایش ظرفیت این قرارگاه باشند و امکان زیارت عزیزان درمانی را نیز فراهم کنند، در چهره این خادمان که خیره‌ می‌شویم باز هم ذوق خدمت وجود دارد و تمایل دارند سال دیگر نیز حضور داشته باشند، ان‌شاءالله با افزایش سفر، این عزیزان بتوانند از فرصت سفر اربعین استفاده کنند.

حسینی اظهار کرد: بنده موکب امام‌ رضا(ع) را به هیچ گروه دیگری نخواهم داد و از همین جا اعلام می‌کنم این موکب و درمانگاه را فقط به خادمان درمانی شهرستان بابل اختصاص خواهم داد، امیدوارم خادمان درمانی بابل بزرگترین درمانگاه اربعینی مسیر کربلا تا نجف را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: خادمان درمانی که در این سفر بنده دیدم، نه تنها در یک درمانگاه بلکه توانایی خدمت‌رسانی به بسیاری از موکب‌ها را دارند و امیدوارم سال دیگر بتوانیم به صورت گسترده‌تر و وسیع‌تر مسئله درمان زائران را انجام دهیم.

مسئول موکب‌ امام رضا‍‌(ع) در پایان گفت: خادمان اربعین حسینی و کادر درمانی در این سفر دو اجر دارند، اجر زیارت و علاوه بر آن خدمت به زائران اباعبدالله حسین(ع)، از این‌‌رو بنده شخصا خدمت رسیدم تا دست تک‌تک خدمت‌رسانان را ببوسم، تاکید کنم با پشتیبانی امام‌جمعه محترم این اعتماد برای ما به وجود آمد و ما از شما حمایت می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين