امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/10 - 15:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله العظمی مکارم در واکنش به انتقال پایتخت اسرائیل به قدس:

همه مسلمین در برابر فتنه اخیر آمریکایی – اسرائیلی بایستند

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، امروز ۱۸ آذرماه در درس خارج خود در مسجد اعظم با اشاره به وفات مرحوم حسان، شاعر اهل‌بیت (ع) گفت: ایشان شاعری در خدمت اهل بیت (ع) بود و اشعار تاثیرگذاری و بدیعی هم داشت.

این مفسر قرآن در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث اخیر در مورد انتقال پایتخت رژیم اسرائیل به قدس بیانیه‌ای قرائت کرد که در بخشی از آن آمده است: این اقدام آمریکا بر خلاف قوانین شورای امنیت و قوانین بین‌المللی است و تصمیم این کشور برای انتقال سفارت این کشور در شش ماه آینده موج عظیمی از نفرت را در سراسر جهان برانگیخته و تمام مسلمین جهان و بسیاری از ملت‌های آزادیخواه و سران کشور‌ها آن را شدیدا محکوم کردند.

آیت‌الله مکارم در بخش دیگری از این بیانیه با بیان اینکه این حرکت بعد از شکست آمریکا و طرفدارانش در عراق و سوریه و فتنه لبنان رخ می‌دهد تاکید کرد: دشمنان کور خوانده‌اند، زیرا شکست آنان در این فتنه بسیار بیشتر از فتنه‌های سابق خواهد بود. این جنایت همچنین سبب رسوایی طرفداران آمریکا یعنی عربستان سعودی شده که تا توانستند از بیت‌المال مسلمین به او کمک کردند و در برابر مسلمانان، پاسخی ندارند.

وی تاکید کرد: این حرکت سنگ بزرگی در برابر سازش با اسرائیل نیز انداخت لذا در این شرایط همه مسلمین باید متحد شوند و در برابر این تجاوز آشکار بایستند و نگذارند شهر قدس و قبله اول مسلمین در معرض این مسایل قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين