امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/10 - 21:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران از قبله نخست مسلمانان دفاع می کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد.

به گزارش بابل نوین،حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل صبح امروز (یکشنبه ۱۹ آذرماه) با سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران با دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط مثبت میان دو کشور ایران و عمان گفت: روابط ممتاز و دوستانه‌ای در همه عرصه‌ها بین تهران و مسقط برقرار است.

وی در ادامه افزود: عمان نقش برجسته‌ای در کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه‌ای و بین المللی داشته است که ما از این نقش ارزشمند قدر دانی می‌کنیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد.

وی تصریح کرد: قدس متعلق به جهان اسلام و همه کشور‌های اسلامی است و ما در کنار دیگر کشور‌های اسلامی مخالف شکل گیری چنین اقدامی هستیم.

سعود بن احمد البروانی: لزوم تداوم مشورت‌های پارلمانی و سیاسی ایران و عمان برای حل بحران‌های منطقه‌ای

سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران نیز در این دیدار با استقبال از افزایش تماس‌های مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور؛ تداوم مشورت‌های پارلمانی و سیاسی دو کشور را در کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای سازنده دانست.

وی همچنین بر بکارگیری راه حل سیاسی و گفتگو جهت برون یافت از مشکلات منطقه تاکید کرد.

طرفین در این دیدار در رابطه با برخی مسائل مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند./ز

میزان

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين