امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/11 - 13:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اقدام آمریکا درباره بیت‌المقدس سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اقدام رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس شریف را سرآغاز یک «انتفاضه بزرگ» دانست.

به گزارش بابل نوین،سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی در همایش «قدرت‌های بزرگ و امنیت غرب آسیا» که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در منطقه و در مقابله با گروه‌های تروریستی غرب آسیا را یکی از مناطق ده‌گانه ژئوپلیتیک جهان معرفی کرد و اظهار داشت: پس از جنگ جهانی دوم، منطقه جنوب غرب آسیا از اهمیت زیادی برخوردار شد و حوادث مهمی نظیر جنگ‌های اعراب و اسرائیل و افزایش قیمت نفت و پس از آن انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی عراق، فروپاشی شوروی و حادثه یازدهم سپتامبر این منطقه را به هارتلند جهانی تبدیل کرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: از ظرف دیگر غرب آسیا محل پیدایش تمدن‌های بشری و ادیان الهی نظیر یهودیت، مسیحیت و اسلام است. همچنین این منطقه دارای هفتاد درصد ذخایر انرژی‌های فسیلی در جهان و محل اتصال سه قاره مهم اروپا، آسیا و آفریقا است. پس کسی که بر این منطقه تسلط داشته باشد به طور بالقوه قدرت برتر جهانی خواهد بود.

باقری در ادامه به موضوع به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا و اقدام ترامپ مبنی بر انتقال پایتخت این کشور از تلاویو به بیت المقدس اشاره و تصریح کرد: در طول تاریخ ابتدا اتگلستان و سپس آمریکا از این رژیم غاصب حمایت کردند و این اقدام خبیثانه رییس جمهور آمریکا یعنی اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی حمایت دیگری بود که سرآغاز یک انتفاضه بزرگ محسوب می‌شود.

وی گفت: این حماقت حتی توسط اندیشمندان آمریکایی قابل درک نیست و قطعاً حوادث مبارکی را برای جبهه مقاومت رقم خواهد زد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به شکست‌های گذشته آمریکا در عراق و افغانستان و نیز شکست رژیم صهیونیستی در برابر جبهه مقاومت، اشاره و خاطرنشان کرد: این شکست‌ها نه در برابر دولت‌های قدرتمند بلکه در برابر گروه‌های چریکی منطقه بود.

سرلشکر باقری اظهار داشت: این شکست‌ها بار دیگر تلاش دشمنان در غرب آسیا ناکام ماند و لقمه‌ای چرب و نرم آن‌ها تبدیل به یک گوی آتشین شد و موجب شد تا دست به توطئه‌ای دیگر نظیر سازماندهی تکفیری‌ها بزنند.

وی به ماجرای سوریه اشاره کرد و گفت: آن‌ها ظرف ۶ سال گذشته درخصوص براندازی حکومت بشار اسد ناکام ماندند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آن‌ها با به آشوب کشاندن منطقه می‌خواستند حکومت قانونی سوریه را به دلیل حمایت از جبهه مقاومت ساقط کنند و برای همین تجاوزات گسترده‌ای را تدارک دیدند، اما امروز سرزمین سوریه عمدتا پاکسازی شده است.

باقری افزود: البته یک منطقه کوچک هنوز در تصرف داعش و جبهه النصره است که آن هم به موقع مورد تهاجم قرار خواهد گرفت و آزاد خواهد شد./ز

دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين