امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/11 - 13:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حیدری: وزارت ورزش و جوانان حامی رزم ملی ایران است

رئیس فدراسیون کونگ فو با اشاره به حمایت های همه جانبه وزارت ورزش و جوانان و شخص دکتر سلطانی فر و همچنین کمیته ملی المپیک، ازکونگ فو توآ، گفت: با این پشت گرمی، باقی کشورها متوجه شدند که دستگاه حاکمیت کشورمان از این هنر رزمی ایرانی حمایت و پشتیبانی می کند که این موضوع برای ما بسیار دلگرم کننده است.

به گزارش بابل نوین،توآ و یا « رزم ملی ایران» یکی از سبک های ورزش کونگ فو است که در برگیرنده ورزش های دیگر نیز بوده و بر بدن و روان سالم تر تاکید می کند. این ورزش با بهره ‌گیری از رشته ‌های مختلف رزمی و جنگ های چریکی در سال ۱۳۵۱ در ایران بنیانگذاری شد.

نخستین مجمع و همچنین مسابقات آسیایی کونگ فوتوآ به میزبانی کرمانشاه برگزار شد و امسال مشهد مقدس هجدهم و نوزدهم آذرماه، ورزشکاران ۱۷ کشورآسیایی را میزبانی کرد.

به همین بهانه با رضا حیدری رئیس فدراسیون کونگ فو به گفت وگو نشستیم تا از چند چون برگزاری این مسابقات و مجمع آسیایی آن مطلع شویم که گزیده ای از آن را می خوانید.

مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام میزبانی شایسته ای داشت

حیدری با بیان این که مشهد برای معرفی فرهنگ غنی اسلام به جهانیان به عنوان میزبان دومین دوره مسابقات آسیایی کونگ فو توآ در نظر گرفته شد، گفت: همانند دوره گذشته میزبانی شایسته ای داشتیم که بسیار راضی کننده بود.

وی با اشاره به تلاش فدراسیون برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات در کشور، اظهار داشت: از ۳ ماه گذشته با مجوزی که از سوی وزارت ورزش و جوانان گرفتیم، برنامه ریزی برای برگزاری این مسابقات و حمایت از رزم ایرانی در دستور کار فدراسیون قرار گرفت. هدف اصلی ما از این میزبانی، تاثیر بر ورزشکاران و حاضرین مجمع بود تا آن ها به عنوان سفیران و مبلغان کونگ فو توآ در کشور خود فعالیتشان را جدی تر دنبال کنند.

حضور ۱۷ کشورآسیایی دلگرم کننده بود

رئیس فدراسیون کونگ فو حضور پررنگ هفده کشور آسیایی در این مسابقات در دو بخش زنان و مردان را دلگرم کننده دانست و گفت: ورزشکارانی از عراق، کویت، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، اردن، فلسطین، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تایلند، کره جنوبی، چین و ماکائو حضور داشتند که امیدواریم در دوره های بعد ورزشکاران بیشتری را در این مسابقات شاهد باشیم.

حیدری از قهرمانی ایران در دو بخش زنان و مردان خبرداد و افزود: با وجود این قهرمانی ها، کشورهای افغانستان، ازبکستان، کره جنوبی و قزاقستان توانستند در اوزان مختلف ۵ طلا را از آن خود کنند که این نشان دهنده توجه جدی کشورها به رزم ملی ایرانی است.

وی با بیان این که اگر خواهان عضویت در شورای المپیک آسیا هستیم باید سه دوره از این مسابقات را برگزار کنیم، اظهار داشت: برهمین اساس کشورهای ازبکستان، اردن، نپال و عراق درخواست میزبانی کردند که با رایزنی های انجام شده ازبکستان به عنوان میزبان سومین دوره این رقابت ها در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

رئیس فدراسیون کونگ فو همچنین با اشاره به تحویل پرچم رسمی این مسابقات به میزبان بعدی، خاطر نشان کرد: این پرچم طی مراسمی باشکوه در مشهد مقدس، با حضور اعضای مجمع به ازبکستان تحویل داده شد که امیدواریم این کشور میزبانی شایسته ای داشته باشد.

۳۰کشور در مجمع فوق العاده کونگ فو توآ شرکت کردند

رضا حیدری در خصوص برگزاری دومین مجمع فوق العاده کونگ فوتوآ نیز اظهار داشت: بیست و چهار نماینده رسمی از کشورها حضور داشتند و ۶ کشور نیز به صورت «اوسی ممبر» که نمایندگان کمیته ملی کشور خود هستند حاضر شدند.

وی ادامه داد: دبیرخانه مرکزی کونگ فو توآ در ایران و رئیس کمیته فنی آن نیز ایرانی است. به منظور توسعه بیشتر این رشته، نواب رئیس مجمع از کشورهای غربی و شرقی آسیا انتخاب شده اند تا بتوان از پتانسیل آن ها برای ترویج توآ در جهان استفاده کرد.

حیدری با بیان این که طی یک سال گذشته اقدامات بسیار موثری در خصوص پذیرفتن این رشته با نام توآ توسط کشورهای سراسر جهان صورت گرفته است، اظهار داشت: نباید فراموش کنیم رشته های رزمی مانند تکواندو و کاراته برای عضویت در شورای المپیک آسیا بالای سی دهه تلاش کردند؛ ما نیز برای این عضویت تا کنون موفق عمل کرده ایم.

وزارت ورزش و جوانان حامی رزم ملی ایران است

رئیس فدراسیون کونگ فو کشورمان در ادامه این گفت وگو با اشاره به حمایت های همه جانبه وزارت ورزش و جوانان و شخص دکتر سلطانی فر و همچنین کمیته ملی المپیک، ازکونگ فو توآ، گفت: با این پشت گرمی باقی کشورها متوجه شدند که دستگاه حاکمیت کشورمان از این هنر رزمی ایرانی حمایت و پشتیبانی می کند که این موضوع برای ما بسیار دلگرم کننده است./ز

برنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين