امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/11 - 19:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید شکر در کشور، جوابگوی نیاز داخلی است

به گزارش بابل نوین، حسن افخمی رییس اتحادیه نبات، آبنات ریز و قند ریز اظهار کرد: کسادی بازار شکر روز به روز شدت گرفته و موجب کاهش میزان فروش شده است. اکنون بازار با مازاد عرضه روبه رو بوده و بخش زیادی از تولیدات در انبارها بدون مشتری دپو شده اند.

وی با بیان اینکه میزان تولید شکر در کشور جوابگوی نیاز داخلی است، تصریح کرد: برای برقراری تعادل در بازار، نیازی به واردات نخواهد بود و برخورداری از بازار مازاد عرضه موجب شده تا واردات این کالا با ممنوعیت مواجه شود که البته این امر تاثیر مثبتی را به دنبال دارد و در نهایت حمایت دولت از تولیدکنندگان، موجب تسهیل امور و کاهش هزینه‌های تولید خواهد شد.

این رئیس اتحادیه در این راستا اذعان کرد: مطالبات مالیات که اکثر مواقع براساس سلیقه افراد ذی‌ربط از کسبه و تولیدکنندگان دریافت می شود و افزایش پلکانی هزینه های بیمه کارگران به موازات بالارفتن تعداد کارگران از مواردی است که موجب افزایش هزینه های تولید گردیده است، به همین سبب تولیدات داخلی شرایط رقابت با نمونه های خارجی در بازار سایر کشورها را نخواهند داشت.

افخمی در خاتمه یادآور شد: قیمت تولیدات خارجی در بازار از نمونه های داخلی کمتر بوده، به همین علت صادر کردن تولیدات داخلی؛ صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين