امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/13 - 14:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاظمی: مخاطب در سینمای مستقل معنا پیدا می‌کند

به گزارش بابل نوین، بهرام کاظمی کارگردان سینما، در خصوص مخاطب‌شناسی فیلمسازان طی چند سال اخیر و اهمیت آن در جامعه امروز،گفت: طبیعتاً هر فیلمسازی دوست دارد اثرش با مخاطب گسترده و گیشه خوب مواجه شود و این در تمام دنیا وجود دارد؛ اما اینکه فیلمساز تا چه حد برای رسیدن به این وضعیت تلاش می‌کند و شرایط لازم برایش فراهم می شود، قابل بحث است.

وی افزود: به نظرم سینمای ما را می‌توان به سینمای دولتی و غیر دولتی تقسیم کرد؛ آن‌هایی که به دولت و رانت وصل هستند سودشان در تولید خواهد بود و کمتر به اکران و مخاطب فکر می‌کنند و در نهایت مخاطب حذف می شود؛ اما همین مخاطب در سینمای مستقل و غیر دولتی معنا پیدا می کند. چرا که فیلمساز این بخش، هم به فیلمنامه و گنجاندن روحیات شخصی در فیلم و هم به تماشاچی توجه بیشتری خواهد کرد و تا زمانی که به نتیجه مطلوب نرسد، فیلمش را نمی‌سازد.

این کارگردان اذعان داشت: البته فارغ از هر بحثی، همه فیلم ها مخاطب خاص خودش را دارد. حتی فیلم های هنری خاصی که به عنوان مثال در بخش هنر و تجربه اکران می شود؛ اما نکته مهم اینجاست که باید شرایط مناسب برای تبلیغات به خوبی فراهم شود تا بتواند خود را به مخاطب و در نتیجه جذب آن ها، معرفی کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين