امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/13 - 19:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اسرائیل کمر به نابودی کودکان فلسطینی بسته‌ است

آلیس واکر، شاعر آمریکایی در یادداشتی نسبت به نقض حقوق کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی اعتراض کرده و می‌نویسد: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که کمر به نابودی کودکان از کره زمین بسته است.

به گزارش بابل نوین،  آلیس ملسنیور واکر “Alice Malsenior Walker”، یکی از شاعران و نویسندگان سیاه‌پوست آمریکایی است که تاکنون آثار متعددی از وی منتشر و بعداً تبدیل به فیلمنامه شده‌ است. معروفترین اثر او رمان «رنگ بنفش» است که در ایران با عناوین مختلف مانند «رنگ ارغوان» هم ترجمه شده است. کتاب داستان زندگی دختربچه‌ای سیاه‌پوست را روایت می‌کند. شخصیت اصلی این اثر به دلیل رنگ سیاه پوستش در دوره کودکی و نوجوانی خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. بسیاری این اثر از واکر را نمونه‌ای از زندگی تمامی زنان سیاه‌پوست در آمریکا می‌دانند.

واکر علاوه بر اینکه در جامعه آمریکا به عنوان یک نویسنده و شاعر شهره شده، به عنوان یک فعال سیاسی اجتماعی نیز مطرح است؛ فعالی که کمی ایده‌های متفاوت‌تری نسبت به سایر نویسندگان دارد. او نامش با “Anti Israel” گره خورده است. «رنگ بنفش» سال‌ها در آمریکا به عنوان یکی از آثار پرفروش و شناخته شده مطرح بود. مترجمان بسیاری از سراسر جهان مشتاق ترجمه کتاب واکر بودند؛ کتابی که توانسته بود در مدت کوتاهی جایزه پولیتزر را از آن خود کند؛ اما در این میان واکنش واکر در مقابل پیشنهاد ترجمه این اثر به زبان عبری جالب بود؛ او مانع از ترجمه و توزیع کتابش در سرزمین‌های اشغالی شد. واکر در گفت‌وگو با رسانه‌ها دلیل این اقدام خود را اعمال سیاست آپارتاید جدید در اسرائیل عنوان کرد.

«فلسطین» از پرتکرارترین موضوعاتی است که واکر در نوشته‌هایش به آن می‌پردازد. او معمولاً طی سال‌‌های اخیر در یادداشت‌های ماهانه‌اش که عموماً در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی منتشر می‌شود، به این موضوع می‌پردازد و با انتشار سروده یا یادداشتی، ظلم و بی‌عدالتی در سرزمین‌های اشغالی را یادآوری می‌کند. او در یکی از یادداشت‌های اخیرش با انتشار تصویری از کودک فلسطینی می‌نویسد: این عکس را یکی از طرفداران رژیم صهیونیستی با عنوان «شکار شنبه» منتشر کرده است. در تصویری دیگر، نظاره‌گر کودکی هستیم که با وجود جراحت سر، حدود پنج ساعت در ایستگاه‌های بازرسی توسط سربازان اسرائیلی بازداشت شده است. با وجود این اتفاقات، نباید از عملیات‌های انتحاری در سرزمین‌های اشغالی متعجب باشیم.

او در ادامه به نقض حقوق کودکان فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی اعتراض می‌کند و می‌نویسد: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که کمر به نابودی کودکان از کره زمین بسته است. این اتفاق تنها در قبال کودکان آفریقایی صورت نمی‌گیرد، بلکه خشن‌تر و دردناک‌تر در این قرن و قرن بعد در قبال کودکان فلسطینی نیز انجام می‌شود. آنها سرباز نیستند، آنها فقط کودک‌اند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين