امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 12:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی مدیریت بحران تهران در برابر زلزله ۷ ریشتری ۱۵ درصد هم نیست/ حداقل‌ها در ساخت و ساز ساختمان‌های کرمانشاه رعایت نشد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: آمادگی مدیریت بحران تهران در برابر زلزله 7 ریشتری 15 درصد هم نیست.

به گزارش بابل نوین، اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: علی رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته برای مقابله با زلزله احتمالی در شهر تهران، اگر زلزله‌ای با قدرت بالای ۷ ریشتر در تهران اتفاق بیافتد حتی ۱۵ درصد هم آمادگی نداریم.

وی افزود: یک شهر وسیع با مرکز جمعیتی زیاد در زمان وقوع حادثه به امکانات بسیاری نیاز دارد و پیش بینی شده است که در صورت احتمال وقوع زلزله از ظرفیت کل کشور و مجامع بین المللی برای امدادرسانی استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور عنوان کرد: بعد از زلزله بم مقام معظم رهبری بر پیش بینی و پیشگیری از وقوع زلزله تاکید ویژه‌ای داشتند و این موضوع را به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ کردند.

وی گفت: باید همه نهادهای مسئول ضمن عمل به وظایف اصلی خود، تلاش کنند تا از شدت تلفات وقوع زلزله احتمالی کاسته شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اذعان کرد: نظارت دقیق بر ساخت و سازها باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد و ناظران و سازندگان ساختمان‌ها و منازل مسکونی باید به یاد داشته باشند که شاید روزی خانواده خود آن‌ها در این ساختمان‌ها ساکن باشند و با وقوع زلزله‌ای صدمه ببینند و یا جان خود را از دست بدهند.

نجار گفت: اگر در ساخت و ساز ساختمان‎ها در استان کرمانشاه حداقل‌ها رعایت می‌شد دیگر شاهد تلفات و مرگ و میر صدها تن از هموطنانمان نبودیم. /م

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين