امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 12:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش ما کسب درآمد از طریق عوارض به جای تراکم‌فروشی است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تلاش می‌کنیم برخلاف گذشته درآمدهای شهرداری از طریق عوارض تأمین شود.

به گزارش بابل نوین، محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه همایش چشم‌انداز شهر تهران در افق برنامه ۵ ساله سوم که امروز (پنج‌شنبه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر تهران با اقتصاد چند هزار میلیاردی می‌تواند هزینه‌های خودش را تأمین کند و هیچ نگرانی در مورد درآمدهای پایدار نیست.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری در دوره گذشته هزینه‌های خود را از طریق فروش تراکم تأمین می‌کرد، اظهار کرد: تلاش ما این است که برخلاف گذشته درآمدها را از طریق عوارض تأمین کنیم.

وی در خصوص وضعیت مطالبات شهرداری از دولت گفت: کمیته‌ای تشکیل شده و در حال برگزاری جلسات هستند تا به نتیجه برسند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شورای چهارم شهرداری تهران را برای برنامه سوم مأمور کرده بود، اظهار کرد: برنامه دوم شهرداری سال آینده تمام می‌شود و برای اینکه شهرداری بی‌برنامه نباشد، از اول آذرماه برنامه‌ریزی شده تا در مورد برنامه سوم شروع به تحقیق کنند.

وی با بیان اینکه این مسئله با همایشی که امروز برگزار شد کلید خورد، اظهار کرد: شهرداری تهران مسائل مختلفی دارد که ۴۰ مسئله در شهر تهران تدوین شده و ۲۰ مسئله آن بسیار مهم تشخیص داده شده است.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ۶ ماموریت را در شهرداری تبیین کردیم که از موضوع درآمد پایدار شروع می‌شود و به ساختار منابع انسانی وصل می‌شود./م

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين