امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 13:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهینی به عنوان مسئول پروژه استعدادیابی بانوان انتخاب شد

چهاردهمین نشست کارگروه ارتقاء و توسعه فوتبال پایه در حالی برگزار شد که 5 موضوع به تایید و تصویب اعضا رسید.

به گزارش بابل نوین،چهاردهمین جلسه کارگروه ارتقاء و توسعه فوتبال پایه با حضور محمدرضا ساکت، حیدر بهاروند، فریدون معینی، مرتضی محصص، دکتر میرشاد ماجدی، احمدرضا براتی، سعید فتاحی، دکتر مصطفی زارعی، محمد یاوری، محمد اسماعیل قاسمی،سهیل مهدی، دکتر لیلا صوفی زاده و سمیه دهقانیان در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این جلسه ابتدا معینی در خصوص دومین کنفرانس توسعه فوتبال جوانان آسیا که  به میزبانی AFCبرگزار شده بود گزارشی را ارائه کرد . در این کنفرانس مطالبی نظیر توسعه فوتبال جوانان در سطح بین المللی، گزارشی از رقابتهای جام جهای ۲۰۱۷، تبادل نظر در مورد برگزاری رقابتهای جام جهای زیر۱۷ و زیر ۲۰ سال و طرح کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جوانان نخبه، آکادمی باشگاهها مطرح شده بود.

در ادامه جلسه معینی و یاوری گزارشی کامل از روند اجرای طرح مرحله اول استعدایابی در منطقه ۵ کشور(خوزستان) توضیحاتی را ارائه کرده و در پی آن ۲۲۵ بازیکن منتخب از سراسر کشور(مناطق ۹ گانه) جهت حضور در اردوهای منتخبین استعدادیابی انتخاب شدند.

گفتنی است،گزارشی از عملکرد آکادمی های کشور توسط سهیل مهدی ارائه و اعلام شد که تاکنون ۱۰ آکادمی مجوز فعالیت موقت خود را دریافت کرده اند و در این بین ۷ تیم لیگ برتری پرسپولیس، فولاد خوزستان، پیکان، سایپا، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز و سپاهان و ۶ تیم لیگ دسته اول که شامل مس رفسنجان، گل گهر سیرجان، شهرداری تبریز، ملوان بندر انزلی، خونه به خونه و ماشین سازی تبریز مدارک خود را ارسال کرده اند.ضمن اینکه تیم های ملی پوشان تبریز و سرخپوشان مازندران و هیات های استانی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، تهران، قم، اردبیل و خراسان رضوی نیز درخواست تاسیس آکادمی داده اند.

در ادامه این نشست احمدرضا براتی درباره نحوه انعقاد قرارداد با بازیکنان زیر ۱۸ سال و بررسی جنبه های حقوقی و قانونی طبق مقررات فیفا، گزارشی را ارائه کرده و موضوع حق رشد و آموزش این بازیکنان و موارد مشمول و غیر مشول آن نیز مورد بحث و بررسی و تبادل اطلاعات قرار گرفت.

در پایان این جلسه در خصوص مجوز حضور بازیکنان افاغنه و قوانین و مقررات فیفا مطالبی مطرح و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

لازم به ذکر است،۵ موضوعی که به تصویب اعضا پس از گزارش های مختلف به تصویب رسید، به شرح زیر است:

۱-مقرر شد تا مسابقات رده سنی زیر ۱۵ سال بانوان که با حضور ۱۶ تیم در ۴ منطقه برگزار شده است، ۸ تیم برتر حاضر در این رقابتها در دو گروه ۴ تیمی و به صورت مجمتع مسابقات خود را برگزار و به اتمام برسانند.

۲-پس از بحث و بررسی قرار شد تا برنامه ریزی دقیق و نهایی برگزاری سومین همایش بین المللی علم و فوتبال از سوی کمیته همایش در نشست آتی کارگروه ارائه و برای تصویب نهایی در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح شود.

۳-با تایید اعضا مقرر شد تا دستورالعمل نهایی تعیین سفیران گرسروتز(فوتبال پایه) جهت تصویب به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ارائه شود.

۴-مقرر شد تا بند الحاقی زیر جهت تصویب به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ارائه شود: (مدارس فوتبال در صورتی حق انعقاد قرارداد با بازیکنان زیر ۱۸ سال را دارند که نام آنها در لیست بازیکنان در مسابقات رسمی هیات های فوتبال استانها و سازمان لیگ درج شده باشد).

۵-شادی مهینی به عنوان مسئول پروژه استعدادیابی فوتبال بانوان مناطق ۹ گانه انتخاب شد./ز

برنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين