امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 17:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش برای ایجاد بانک اطلاعاتی جامع فعالان قرآنی

به گزارش بابل نوین، علی عظیمی گفت: در حال حاضر آمار دقیقی از فعالان قرآنی در استان وجود ندارد اما طی مصوبه شورای عالی قرآن استان قزوین تلاش خواهد شد بانک اطلاعاتی جامع از قرآن آموزان، مربیان و مؤسسات قرآنی استان تشکیل شود تا آماری یکپارچه و واحد به دست آید.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، با اشاره به برگزاری دوره تربیت مربی قرآن کریم در استان قزوین اظهار کرد: این دوره ویژه بانوان حافظ ۵ جزء الی حفظ کل قرآن کریم در قزوین در حال برگزاری است.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره به‌صورت تئوری و کارگاه آموزشی با رویکرد حفظ قرآن کریم آموزش‌های لازم را توسط اساتید برجسته‌ای از قم را به مدت ۵ روز در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) قزوین می‌گذرانند.

عظیمی تصریح کرد: در اولین دوره مقدماتی تربیت مربی حفظ قرآن استان ۶۲ نفر از کل استان شرکت کردند که در سنوات گذشته تعداد این شرکت‌کنندگان ۲۳ نفر بود که دوره‌ای هم در قم برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: موضوعاتی چون اصول عمومی و تخصصی حفظ قرآن، کارگاه‌های فنون تدریس، کارگاه‌های عملی قرآن، آشنایی با حفظ موضوعی قرآن، شیوه حفظ موضوعی قرآن، آداب و آفات حفظ از جمله سرفصل‌های دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم بود.

این مسئول اعلام کرد: قرآن آموزان بعد از طی دوره به‌عنوان مربی و استاد و به‌صورت تخصصی کلاس‌های حفظ قرآن را در سطح استان شامل امامزادگان و دارالقرآن و مؤسسات قرآنی دایر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی در راستای منویات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در سال ۹۱ مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در کشور برگزار شد، گفت: در بحث حفظ قرآن کریم هنوز جای کار بسیاری وجود دارد که امیدواریم با برنامه‌ریزی درست این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه تشکیل شورای عالی قرآن و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، می‌تواند گامی برای تحقق این هدف بزرگ در استان باشد، عنوان کرد: در جلسه شورای عالی قرآن استان اعلام شد استان قزوین در حال حاضر۲۵۰ حافظ کل قرآن دارد.

وی یادآور شد: متأسفانه در حال حاضر آمار دقیقی از فعالان قرآنی در استان وجود ندارد که این‌یکی از ضعف‌های استان در عرصه قرآنی است.

این مسئول از تعامل با مؤسسات مختلف قرآنی خبر داد و عنوان کرد: طی مصوبه شورای عالی قرآن استان قزوین تلاش خواهد شد بانک اطلاعاتی جامع از قرآن آموزان، مربیان و مؤسسات قرآنی استان تشکیل شود تا آماری یکپارچه و واحد به دست آید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: طی یک توافق مشترک بین اداره اوقاف و امور و خیریه استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تلاش داریم ‌مانند سال‌های گذشته آزمون قرآنی در ۱۰ اسفندماه برگزار شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه در سال گذشته ۱۳۰۵ نفر از استان قزوین شرکت کردند، خاطرنشان کرد: حافظان یک جزء تا حفظ کل می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که در پایان برای آن‌ها گواهینامه پایان دوره صادر و به تعدادی از شرکت‌کنندگان نیز هدایایی داده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين