امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 18:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مهرکی:

بانک‌ها، بلای اصلی تولید داخلی هستند

به گزارش بابل نوین، کسری مهرکی فعال حوزه صنعت اظهار کرد: شرکت ما یکی از شرکت های قوی کشور در حوزه تولید ماشین آلات صنعتی است اما با این وجود نتوانستیم از تکانه های رکود صنعت در امان باشیم تا جایی که کارکنان مستقیم از ۴۰ نفر به ۱۰ نفر و غیر مستقیم از ۱۰۰ نفر به ۵ نفر کاهش داشته است.

وی در ادامه افزود:سیاست هایی که بخش خصوصی را تضعیف می کند ،باعث ناتوانی حوزه صنعت کشور شده و اکنون تنها ۳۰ درصد از واحدهای صنعتی سرپا مانده اند.

مهرکی بیان کرد: وقتی بانک ها از تولیدکننده طلب سود ۲۵ درصدی می کنند باید سود فروش حداقل ۴۰ درصد داشته باشند تا تولید به صرفه در بیاید اما با وجود رکود وسیع بازار، رسیدن به چنین سودهایی امکان پذیر نبوده و واحدهای تولیدی مجبور به تعطیلی می شوند.

این فعال حوزه صنعت تاکید کرد: در تمام دنیا،بانک ها از تولیدکننده صنعتی در قبال خرید ماشین آلات جدید حمایت کرده و وام هایی با سود ۵ درصد و بازپرداخت طولانی پرداخت می کنند.

وی در پایان اضافه کرد: از آنجایی که نرخ تورم بالاست،بانک ها مجبور به پرداخت سود سپرده های بالا هستند و همین امر موجب شده تا نظام بانکی کشور به گرداب ورشکستگی نزدیک شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين