امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/14 - 18:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مراقب هستیم بازار برنج دچار رکود نشود/ وزارت جهاد کشاورزی از کاشت برنج در استان‌های دیگر حمایت نمی‌کند

به گزارش بابل نوین، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در رشت گفت : با وجود مجموعه سیاست گذاری های در دستور کار شامل تعرفه و محدودیت های زمانی که در خصوص واردات برنج وجود دارد طوری برنامه ریزی و مدیریت می کنیم که آسیبی به تولیدکنندگان داخلی این محصول نرسد.

وی افزود: به شالیکاران اطمینان می دهیم که در زمینه عرضه و تقاضای برنج طوری برنامه ریزی شود که بازار این محصول دچار رکود نشود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمان کنونی بازار برنج تحرک خوبی دارد و متقاضیان و خریداران برنج در استان های شمالی مشغول خرید برنج هستند.

وی با بیان اینکه در زمینه کاشت برنج با محدودیت‌های جدی در منابع آب روبه‌رو هستیم اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی از کاشت برنج در استان‌هایی غیر از استان‌های شمالی کشور حمایت نمی‌کند.

محمود حجتی افزود: به علت محدودیت های جدی در منابع آب کشت برنج در استان های به غیر از استان های شمالی ممنوع شد.

وی در ادامه گفت : با توجه به تصویب و ابلاغ اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در سفر رئیس جمهور به گیلان و مازندران تلاش ها بر این است که سالانه ۱۰ هزار هکتار از شالیزارهای این ۲ استان تجهیز و یکپارچه سازی شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: امسال هم تجهیز و نوسازی حدود ۷ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان آغاز شده است که امیدواریم تا پایان سال این میزان به ۱۰ هزار هکتار برسد که همین امر باعث افزایش کشت دوم می شود.

محمود حجتی تصریح کرد:سرمایه گذاری های خوبی در زمینه تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی انجام گرفته است به طوری که در ۴ سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه تخصیص داده شده است و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين