امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/15 - 14:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

بودجه امسال دولت بر اساس اقتصاد لیبرالی‌و نه اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است

امام جمعه بابل گفت: بودجه به موقع به مجلس رفت ولی برخی نکات مثبت دارد اما متاسفانه تنظیم بودجه بر اساس اقتصاد لیبرالی و نه اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است. دولت اقتصاد مقاومتی را در همه امور تسری بدهد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل با اشاره به لزوم جلوگیری از اسراف اظهار کرد: اسراف در جامعه ما بسیار زیاد است و متاسفانه بسیاری از زباله‌ها مملو از مواد غذایی اضافی مصرف شده است، برخی بسیار بریز و بپاش دارند و به رعایت صرفه‌جویی و به اندازه مصرف کردن توجه نمی‌کنند اما در مقابل برخی‌ها در مصرف بخل می‌ورزند.

وی افزود: نگاه اسلام میانه‌روی است و به مقدار مورد نیاز باید استفاده شود، برخی از افراد ساعت‌ها پای آیینه مشغول به رسیدن به سرو وضع خود می‌شوند اما در مقابل برخی‌ها با ظاهری ژولیده و سرو وضع نامرتب در جامعه حاضرند اما اسلام رعایت میانه‌روی دارد تا افراد به اندازه مناسب و مورد نیاز ظاهر خود را مرتب کنند، از خصوصیات مومنین افرادی هستند که بخیل نیستند و اسراف هم نمی‌کنند.

امام جمعه بابل ادامه داد: ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت آیت‌الله شهید مفتح به عنوان بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه است، شهید مفتح از مفاخر حوزه و خدمتگزار در دانشگاه بود، سعی در هم‌افزایی میان حوزه و دانشگاه داشت اما دشمن این سرمایه بزرگ را از ما گرفت و نگذاشت این خدمات ادامه پیدا کند.

این مسئول تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه از آرزوهای بزرگ امام راحل بود، امام راحل هم قبل از انقلاب و در ایام مبارزه با رژیم ستمشاهی و هم بعد از انقلاب نگاه ویژه‌ای به حوزه و هم دانشگاه داشت و دو قشر را مورد عنایت و توجه قرار می‌داد، روحانیت نقش موثر در طول تاریخ دارندو دانشگاهیان به لحاظ تخصص دانشگاهی مدیریت جامعه را در دست دارند و دشمن در صدد جداسازی این دو قشر موثر هستند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: روحانیت بداند دانشگاهی یک عنصر موثر است و دانشگاهی هم با فعالیت‌های حوزه آشنا شود، روز وحدت حوزه و دانشگاه موج ارتباط قلبی میان حوزه و دانشگاه شد، حوزه و دانشگاه همکاری ویژه‌ای داشته باشند به‌ویژه در علوم انسانی ارتباط فکری آن‌ها لازم است، از سخنان قبل از خطبه مسؤول محترم نهاد رهبری در دانشگاه نوشیروانی بابل تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به سفر وزیر امورخارجه انگلیس به ایران افزود: روابط دولت انگلیس با ایران در طول تاریخ مملو از تزویر و حیله‌گری در امور مختلف از جمله کودتای ۲۸ مرداد و ماجرای برجام به ملت ما است، به آن‌ها خوشبین نباشیم، آن‌ها در این سفر اخیر حتی آداب دیپلماتیک را رعایت نکردند و از غیرت ورزی وزیر امورخارجه در خصوص تذکر به هیات دیپلماتیک انگلیس به خاطرعدم رعایت حریم و مقررات نظام اسلامی توسط یکی از همراهان وزیر امورخارجه تشکر می‌کنم.

خطیب جمعه بابل اذعان کرد: با وقاحت تمام امور دو جاسوس انگلیس دو تابعیتی را پیگیری کردند، انگلیسی‌ها جاده صاف‌کن آمریکا هستند و حتی بعد از برجام اجازه یک حساب معمولی را در بانک برای سفارت ایران در انگلستان ندادندو در مسائل سیاسی و اقتصادی به فکر استفاده و چپاول ملت ما هستند.

روحانی با اشاره به بودجه دولت در سال ۹۷ ادامه داد: بودجه به موقع به مجلس ارائه شد و برخی نکات مثبت دارد اما متاسفانه تنظیم بودجه بر اساس اقتصاد لیبرالی و نه اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است، دولت اقتصاد مقاومتی را در همه امور تسری بدهد.

این مسئول یادآور شد: متاسفانه طرح تحول سلامت که می‌توانست خدمات بسیار خوبی ارائه دهد منابع مالی آن مورد توجه قرار نگرفت و امروز دچار مشکلات متعددی شد، ریخت و پاش‌های زیادی در وزارت خانه و توسط برخی مدیران انجام می‌گیرد که جای تعجب است، افزایش بودجه مجلس شورای اسلامی جای تعجب دارد.

امام جمعه بابل با انتقاد از ورود برنج خارجی به مازندران اظهار کرد: برنج‌های خارجی در این منطقه به وفور یافت می‌شود، کامیون کامیون برنج‌های خارجی با برندهای مختلف در این مهد برنج وارد می‌شود حال آن که گردش اقتصادی مردم منطقه با برنج است.

وی افزود: کامیون کامیون برنج معطر تایلندی برای مخلوط کردن با برنج داخلی وارد این منطقه می‌شود و این خیانت‌ها متاسفانه مورد برخورد جدی از سوی مسؤولان قرار نمی‌گیرد، چه کسی مسؤول این امر است، از استاندار می‌خواهیم شخصا در این امر ورود کند.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: دادستان و مسؤولان به جای دخالت در امور عمرانی که ربطی به آن‌ها ندارد در این مهم برای جلوگیری از گسترش اقتصاد حرام وارد شوند، صحنه‌های آلوده برای ما دردناک است و این خائنان ضربه بزرگی به اقتصاد برنج مازندران زدند.

خطیب جمعه بابل در پایان با اشاره به پیشنهاد ترامپ مبنی بر انتقال سفارت به قدس گفت: اقدام اخیر انتقال سفارت آمریکا به قدس موج نفرت جهانی را به وجود آورد و انتفاضه جدیدی را به وجود آورد، نفرت جهانی از رژیم صهیونیستی در حال گسترش است و افکار عمومی بدون تجهیزات نظامی می‌توانند نابودی رژیم صهیونیستی را فراهم آورند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين