امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/15 - 15:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه گتاب:

آقای استاندار قاطعانه با خائنان به بازار کشاورزی‌و تولید در مازندران برخوردکنید/ حوزه متعهدو دانشگاه اسلامی می‌توانند کشور را به مرحله تکامل برساند

امام جمعه گتاب گفت: استاندار مازندران ما قاطعانه می‌خواهیم که با خائنان به کشاورزان، بازار کشاورزی و زمینه تولید در مازندران برخورد جدی شود، دارند بازار محصول استراتژیک مازندران، گیلان و گلستان را خراب می‌کنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به تقوای مومنان اظهار کرد: خداوند عالم تقوا را یک عاملی قرار داده است برای اینکه شما در دو دنیا با آرامش و سعادت زندگی کنید، اگر شما بخواهید در همین دنیا هم خوش باشید باید تقوا داشته باشید.

وی افزود: انسانی که بی‌تقواست قطعا نمی‌تواند در این دنیا هم روی خوش ببیند و مثل حیوان زندگی کردن حرف دیگری است، اما اگر انسان بخواهد مثل انسان زندگی کند، خوش باشد، خوشی دائمی داشته باشد و برای آن دنیا باشد جز تقوا فاکتوری نداریم بعد از توحید، نبوت و امامت.

امام جمعه گتاب با اشاره به روز پژوهش در هفته آتی ادامه داد: ۲۵ آذر روز پژوهش است، اگر حوزه، دانشگاه و مدارس ما پژوهش محور شود، اساتید ما بر محور پژوهش‌ها تدریس کنند، و پژوهش‌ها در موضوعات مطرح در مجلس، هیات دولت و هر نهاد تصمیم‌گیری اگر پژوهش را بتوانیم یک اصل قرار دهیم و بر مبنای پژوهش بتوانیم حرف بزنیم و تصمیم بگیریم، قطعا یکی از مشکلات اساسی جامعه ما برطرف می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: مجلس پژوهش محور، حوزه و دانشگاه پژوهش محور اساسا یک کشاورز پژوهش‌محور مطمئن باشد بهره‌وری آن‌ها و فایده رسانی آن‌ها به جامعه مضاعف و چندین برابر می‌شود، حتما موفقیت درصد بالایی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام تقی‌پور با اشاره به روز حمل و نقل گفت: ۲۶ آذر روز حمل و نقل و رانندگان را در پیش داریم، متاسفانه حمل و تقل ما و رانندگان ما دچار مخاطرات فراوانی هستند، همین شهرستان بزرگ بابل و بخش گتاب را که یک هفتم بابل است، معضلی به نام تصادف، حمل و نقل چقدر گریبان مردم همین بخش را گرفته است، این همت مسئولین را می‌طلبد و هشیاری آن‌ها را و درگیر نشدن در موضوعات بی‌پایه و اساس را.
نکته بعدی ۲۷ آذر در سال ۵۸ روحانی آزاده آیت‌الله مفتح(ره) در دانشگاه به شهادت می رسد. به برکت این روز به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه قرار دادند.

وی با تاکید بر هفته وحدت حوزه و دانشگاه اذعان کرد: به گفته امام راحل حوزه و دانشگاه دو مغز حساس و متفکر جامعه هستند، دانشگاه، حوزه و روحانیون می‌توانند دو مرکز باشند برای تمام ترقیات و تمام پیشرفت‌های کشور و هم می‌توانند دو مرکز باشند برای تمام انحرافات و تمام انحطاطات.

خطیب جمعه گتاب ادامه داد: امام راحل شرط اینکه این دو مرکز بتوانند ناجی ملت باشند را این عنوان کرد که اگر دانشگاه واقعا اسلامی باشد، یعنی در کنار تحصیل، تذهیب هم باشدو اگر حوزه علمیه متعهد باشد،
می‌توانند کشور را نجات دهند و به گفته امام راحل از بزرگترین فاجعه‌های عصر ما این است که نقشه‌های اجانب بر این که کوشش کنند در جدایی این دو قطب و تفرقه‌انگیزی کنند بین این دو مرکز حساس و آدم‌ساز.

تقی‌پور تاکید کرد: حوزه متعهد و دانشگاه اسلامی قطعا می‌توانند کشور را به مرحله تکامل برساندو این نقشه را دشمن پیگیری کرده و اعتراف کنیم با وجود اینکه تا به حال که شعار وحدت حوزه و دانشگاه را دادیم در عمل دست‌های دیگر آمدند ما را جدا کردند.

این مسئول ادامه داد: این دانشمندان هسته‌ای را نگاه کنید، این‌ها کسانی هستند که فریب این جدایی را نخوردند، عده‌ای فریب خوردند، عده‌ای هم بی‌مهری دیدند متاسفانه، این فرار مغزها که به طرز مبالغه‌آمیز بیان می‌شود، بخشی از این‌ها صحیح است، به خاطر بی تفاوتی مسئولین مغزهای ما به جای اینکه به کشور ما خدمت کنند در کشورهای دیگر خدمت می‌کنند و بخشی از آن هم به علت کم ظرفیتی خود فرد است که آن تعهد و ایستادگی را ندارند.

وی با اشاره به نکته مهم در اقتصاد به استاندار مازندران اظهار کرد: ما قاطعانه می‌خواهیم که با خائنان به کشاورزان و بازار کشاورزی و زمینه تولید در مازندران برخورد جدی شود، دارند بازار محصول استراتژیک مازندران، گیلان و گلستان را خراب می‌کنند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور ادامه داد: پرتغال‌های نارس را رنگ‌آمیزی می‌کنند و می‌فروشند، این بازار پرتغال بابل و قائم‌شهر را خراب می‌کند، سال گذشته هم عده‌ای سودجو پرتغال‌هایی که یخ‌زده بود ولی ظاهر خوبی داشت اما تلخ بود را بردند و بازار ساری و قائم‌شهر و بابل آسیب دید، الان هم برنج همین است، دارند مخلوط می‌کنند با برنج‌های خارجی، این مخلوط کردن دارد بازار را خراب می‌کند، برنج و گندم جزو محصولات استراتژیک ماست، اگر می‌خواهید کشاورزی به عنوان قطب در استان‌های شمالی کشور بماند، جناب استاندار ما این انتظار را از شما داریم.

امام جمعه گتاب با اشاره به سخنان اخیر معاون اول رییس‌جمهور اظهار کرد: معاون اول رییس‌جمهور جناب جهانگیری در شورای اداری خوزستان فرمودند که توطئه‌هایی که علیه ایران در منطقه طراحی شده به فضل الهی همه ناکام مانده و ما به موفقیت رسیدیم و سرکوب شدندو جمهوری اسلامی از ثبات و امنیت مثال‌زدنی برخوردار است و بعد گفتند که در بعد اقتصادی باید به دنبال راهکاری برای حل مشکلات در این زمینه باشیم، به طور حتم مردم از گرانی اذیت می‌شوند و به خاطر کاهش قدرت خرید رفاه آنها نیز کاهش پیدا می‌کند، متاسفانه برخی از مدیران بی‌انگیزه آویزان کشور شده‌اند که نه تنها خود شجاعت کنار رفتن را ندارند بلکه کسی هم شجاعت کنار زدن آن‌ها را ندارند، گویی این مدیران باید تا آخر روی جهیزیه جمهوری اسلامی ایران بمانند.

وی افزود: جناب جهانگیری ما حق‌شناسی می‌کنیم از مدیران خدوم و دلسوز در نظام که قطعا در ادارات هستند، ما می‌خواهیم از شما که به این مدیران بی‌انگیزه را که با کم‌کاری و رشوه ایجاد بدبینی می‌کنند تذکر جدی بدهید و ارشاد کنید، با آن‌ها برخورد کنید، این شجاعت را شما داشته باشیدو ما نیروهای جوان، متعهد و مرد کار که می توانتد کار کنند بسیار داریم.

این مسئول ادامه داد: خدا حفظ کند کسی را که غربی‌ها به او ژنرال می‌گویند، خودش خودش را سرباز مکلف ولی فقیه می‌داند و ما سردار سلیمانی را می‌گوییم، در پای عمل که باشد دشمنان در برابر ما زانو زدند،
نمی‌خواهم به زخم و درد بی درمان برجام که چه مشکلاتی ایجاد کرده است تلنگر و نیشتر بزنم ، سخن اصلی امروز من این است که شما که می‌گویید مدیران نالایق آویزان ما شده‌اند شما اگر بتوانید از برخی از مسئولین کشور درس بگیرید و قاطعانه برخورد کنید قطعا این آویزان‌ها آویز نخواهد شدو خدمت گزار خواهند شد.

حجت‌الاسلام تقی‌پور در پایان گفت: ترامپ بداند این سخن سردار سلیمانی در جواب انتقال سفارت پایتخت اسرائیل در فلسطین اشغالی است، این برای ما پیام دارد که هر وقت محکم ایستادیم پاسخ گرفتیم و هر کجا یک گام عقب آمدیم دشمنان شررو تر شدند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين