امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/15 - 16:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

دولت و استاندار باید به درد مردم توجه کنند/ وحدت حوزه و دانشگاه راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمن است

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: دولتی که ادعای اشتغال‌زایی داشت الان کاری کرد که شغل آبا و اجدادی افراد هم از بین رفت، تقاضای ما از استاندار این است که حرف ما را بشنود و جدی بگیرد، دولتمردان و استاندار به درد مردم توجه کنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد اظهار کرد: در اهمیت نمازجمعه خداوند متعال در سوره جمعه می‌فرماید که اگر شما به خاطر حضور در نمازجمعه بعضی از امور دنیایی را رها و در نمازجمعه شرکت کردید پاداش به همراه دارد.

وی افزود:  ۲۵ آذر مصادف است با روز پژوهش، در قانون اساسی مفادی وجود دارد که برای بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی مراکز تحقیق و پژوهش تاسیس شد زیرا پژوهش در هر کشور یکی از مهم‌ترین عامل توسعه و پیشرفت در سراسر جهان است.

این مسئول ادامه داد:  کار پژوهش را باید عالمانه انجام داد زیرا اگر از لحاظ مادی هر هزینه‌ای بکنیم سرمایه‌گذاری است و  از جهت معنوی نیز سود دارد، پژوهش همچنین بر امنیت ملی نیز تاثیرگذار است.

امام‌جمعه لاله‌آباد تصریح کرد:  تحقیق و پژوهش از ضرورت‌های رشد و بالندگی فرهنگ یک جامعه است، متاسفانه در کشور ما این مسئله مورد توجه کافی قرار ندارد، رشد این نیست که اخذ مدرک در کشور ما ۲۴ برابر شده باشد، این یعنی همه به سراغ مدرک رفتند و مدرک‌گرا شدند.

حجت‌الاسلام شیخی گفت: جامعه‌ مدرک‌گرا اهل تحقیق نیست،با وجود افزایش اخذ مدرک کشور اما کمتر از ۱۰ درصد دانشگاه‌های ما صرف تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی می‌شود و بسیاری از پایان‌نامه‌های ما تاثیر و کاربردی در جامعه ندارند، اگر طبق آمار ۱/۱ درصد بودجه کشور صرف پژوهش می‌شود  پس چرا این همه نقص در اداره کشور وجود دارد؟

وی با اشاره به فرارسیدن روز حمل‌ونقل افزود: بیشترین تلفات ما در جاده‌ها است و ما سالانه به اندازه یک شهر در جاده‌ها کشته داریم، با این آمار تصادفات چقدر افراد بی‌سرپرست و گرفتار می‌شوند، مسئولان باید در این زمینه توجه ویژه‌ای کنند.

خطیب جمعه لاله‌آباد  اظهار کرد: ۲۷ آذر روز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه است، این روز را باید گرامی بداریم، وحدت حوزه و دانشگاه در عصر امروز که دشمن به مقابله با نظام جمهوری اسلامی می‌پردازد کارساز است، امروز بزرگترین ابزاری که دشمن از آن استفاده می‌کند جنگ نرم و فرهنگی است.

وی ادامه داد: امروز ببینید دشمن چقدر اعتقاد، هویت ملی و شخصیت ما را مورد حمله قرار می‌دهد، وحدت حوزه و دانشگاه راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمن است، دانشگاه و حوزه باید با ابزار نوینی که در اختیار دارد باید شبهات را برطرف و جامعه را در مسیر درستی هدایت کنند.

شیخی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران یادآور شد: در هفته گذشته وزیر خارجه انگلستان به ایران آمد،عده‌ای گفتند که این سفر برای بهبود روابط اقتصادی با ایران بود اما در عمل جانسون به دنبال روابط اقتصادی نبود و برای آزادی این دو جاسوس انگلیسی آمدند، چرا فراموش کردیم که انگلستان یکی از کشورهای مذاکره کننده در ۵+۱ بود؟

وی  افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مفاومتی،تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند، سوال بنده از استاندار محترم این است آیا برنج در دایره اقتصاد مقاومتی نیست؟ آیا تولید برنج شامل اقتصاد مقاومتی نمی‌شود و آیا کشاورز ما جز تولیدکننده نیست.

امام‌جمعه لاله‌آباد خاطرنشان کرد: طبق آماری که داریم در بخش لاله‌آباد در کارخانه‌های شالیکوبی بیش از ۱۶ هزار تن برنج دپو شد، تولید فقط برای کارخانه فولاد است و برنج محسوب نمی‌شود، برنجی ه یک محصول استراتژیک جهانی و با این مرغوبیت است پس چه کسی باید به فکر تولیدکنندگان باشد.

وی ادامه داد: دولتی که ادعای اشتغال‌زایی داشت الان کاری کرد که شغل آبا و اجدادی افراد هم از بین رفت، تقاضای ما از استاندار این است که حرف ما را بشنود و جدی بگیرد، دولتمردان و استاندار به درد مردم توجه کنند.

شیخی در پایان  گفت: بخشی از تعرفه واردات برنج باید در زیرساخت‌ها هزینه شود، آقایان نماینده مجلس آیا دولت این تعرفه‌های واردات برنج را به کشاورزان می‌دهد، دولت باید این را  به کشاورزان اعلام کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين