امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/16 - 19:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله نوری همدانی:

تصرف قدس، ننگ بزرگی برای مسلمانان است

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف عنوان کرد: خداوند متعال در سه جا حکم کرده است که بنی‌اسرائیل باید ذلیل باشند، اگر قدس تصرف شود به این معناست که یک ملت محکومِ به ذلت، بر ما غالب خواهد شد و این ننگ بزرگی برای همه مسلمانان است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی روز شنبه (۲۵ آذر) در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم، با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند، خداوند جهاد را وسیله عزت و عظمت اسلام قرار داده است، یعنی عظمت اسلام ریشه و مایه از جهاد می‌گیرد، از این رو باید فرهنگ جهاد همیشه در جامعه برقرار و زنده باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در قرآن کریم آیات فراوانی در باب جهاد آمده است، ادامه داد: امام خمینی(ره) از میان این آیات به آیه ۲۴ سوره توبه اشاره می‌کردند؛ در این آیه خداوند متعال اشاره دارد اگر تمام آن چیزهایی که انسان به آنها دلبستگی دارد نظیر پدران، فرزندان، همسر، عشیره، اموال و مسکن‌ها و تجارت در دل محبوب‌تر از جهاد باشد، باید منتظر آینده‌ای ناگوار بود.

وی با بیان اینکه هر زمان مردم به جهاد اهمیت دادند و در جبهه ها حضور یافتند، اسلام عظمت پیدا کرده است، گفت: علما نقش بالایی در این امر دارند و امام خمینی(ره) گفتند که علما نسبت به قشر خود بیش از همه اقشار در جبهه‌ها حضور داشتند؛ امروز هم باید کاری شود که فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه گسترش پیدا کند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه به خطبه‌های امیرالمومنان در نهج‌البلاغه با موضوع جهاد اشاره داشت و اظهار کرد: درد دل‌های امام علی(ع) در ‌طبه هایی مانند خطبه ۲۷، ۹۶، ۱۱۵ و ۱۱۶ نهج‌البلاغه در باب جهاد عجیب است.

این مرجع تقلید در بخش دیگر با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف عنوان کرد: خداوند متعال در سه جا حکم کرده است که بنی‌اسرائیل باید ذلیل باشند، این قوم مورد غضب پروردگار هستند، ننگ بزرگی است که این افراد بر ما مسلط شوند، همه مسلمان‌ها و آزادیخواهان جهان در مقابل این اتفاق مسئولند، مسلمانان باید در مقابل این اقدام هماهنگ شوند و انتفاضه جدید راه بیندازند.

وی با تصریح بر اینکه با محکوم کردن کاری پیش نمیرود و باید اقدام جدی صورت بگیرد، گفت: اگر قدس تصرف شود به این معناست که یک ملت محکوم به ذلت، بر ما غالب خواهد شد و این ننگ بزرگی برای همه مسلمانان است؛ دشمن امروز با تمام قوا پیش آمده، ما هم باید فکری کنیم و برنامه داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين