امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/17 - 16:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر کاربر ماهیانه ۱۷ گیگابایت مصرف اینترنت موبایل خواهد داشت

در سال ۲۰۱۲ پیش‌بینی می‌شد تا سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی از ترافیک اینترنت روی دستگاه‌های موبایل به ویدیو اختصاص یابد.

به گزارش بابل نوین،تا ۵ سال آینده هر کاربر ماهیانه ۱۷ گیگابایت مصرف اینترنت موبایل خواهد داشت که دو سوم‌ آن صرف تماشای ویدئو خواهد شد.

در سال ۲۰۱۲ پیش‌بینی می‌شد تا سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی از ترافیک اینترنت روی دستگاه‌های موبایل به ویدیو اختصاص یابد.

انتظار می‌رود در این مدت ویدیوهای بیشتری روی وب آپلود شود و مردم به جای متن و عکس، ویدیوهای بیشتری با یکدیگر به اشتراک بگذارند و تماشا کنند.

شرکت مخابراتی اریکسون گزارش می‌دهد تا سال ۲۰۲۳؛ کل ترافیک اینترنت موبایل دنیا به بیش از ۱۱۰ اگزابایت برای هر ماه خواهد رسید. این حجم از اطلاعات برابر با ۵.۵ میلیون سال استریم ویدیو HD است.

ترافیک اینترنت

این حجم ترافیک حدود ۱۴ برابر حجم ترافیک ۱۴ اگزابایتی در هر ماه برای سال ۲۰۱۷ است. این آمارها برای کاربران و مصرف‌کنندگان دستگاه‌های همراه چه معنی دارند؟

هر سال حجم بیشتری اطلاعات تولید و منتشر می‌شود که ما کاربران یک سوی این جریان و اتفاقا بازیگران اصلی این دنیای کلان داده هستیم.

ترافیک اینترنت

در حال حاضر، هر کاربر گوشی هوشمند در دنیا به طور متوسط ۲.۹ گیگابایت در هر ماه مصرف دیتا دارد. غالب کاربران مصرفی ۲ تا ۵ گیگابایت در هر ماه دارند. اما در سال ۲۰۲۳، مصرف متوسط اینترنت هر کاربر روی دستگاه‌های موبایل به مرز ۱۷ گیگابایت می‌رسد.

شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان نیز در این مدت رشد می‌کنند ولی قابل قیاس با ویدیو نیستند. پیش‌بینی می‌شود که رسانه‌های اجتماعی سهم بسیار کمی از ترافیک موبایل سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص دهند.

در حال حاضر؛ ۱۲ درصد کل ترافیک موبایل به شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای پیام‌رسان اختصاص دارد که در سال ۲۰۲۳ به ۸ درصد می‌رسد.

این آمارها به خوبی می‌توانند جهت‌گیری رسانه های سنتی،تبلیغات و کسب‌وکارها را در آینده نشان بدهند./ز

اتاق خبر ۲۴

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين