امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/18 - 15:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۷۲ درصدی کشفیات پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در ۸ ماهه سال جاری

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: پرونده های قاچاق در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نزدیک به 24 درصد افزایش داشته است.

به گزارش بابل نوین،سردار محمدرضا مقیمی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهارداشت: آنچه که برای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اهمیت بسزایی برخوردار است، بستن ورودی کشور و مبارزه با قاچاق کلان و سازمان یافته است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: بالغ بر ۵۰ درصد واردات کالا از استان هرمزگان و بندر شهید رجایی انجام می شود که یکی از اهداف ما در این رابطه، حضور پلیس در این بندر است که این امر از برنامه های امسال و سال آینده پلیس آگاهی به شمار می آید.

سردار مقیمی به موفقیت های پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه ماموریتی آن اشاره و تصریح کرد: کل پرونده های قاچاق در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نزدیک به ۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی به افزایش ۷۲ درصدی کشفیات پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۶ درصد و پرونده های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۲۴ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد پلیس آگاهی ناجا به افزایش ۲۶ درصدی پرونده های مکشوفه طی این مدت اشاره و بیان کرد: هدف گیری ماموران این پلیس ، مبارزه با قاچاق سازمان یافته و کلان است که ان شاء الله بتوانیم فضای مناسبی برای اشتغال و بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشور در امر ورود قاچاق کمتر به کشور را ایجاد کنیم، زیرا هر چقدر قاچاق کمتر باشد، اشتغال بیشتر و امنیت بهتری را در کشور خواهیم داشت که در این رابطه تلاش کرده ایم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

سردار مقیمی با بیان اینکه ورودی قاچاق بیشتر از قبل کنترل می شود، گفت: ۱۵ ایستگاه ایست و بازرسی تجهیز و ۶ ایستگاه نیز اخیراً به آن اضافه شده و البته تلاش می کنیم تا پایان سال تعداد ایستگاه های مذکور افزایش پیدا کند،در این ایستگاه ها، سازمان تعزیرات، گمرک و نیروی انتظامی مستقر هستند که با تعامل و تفاهم این سه رده هر کالای قاچاق بلافاصله تعیین تکلیف می شود./ز

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين