امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/18 - 16:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیگاری‌ها ۲۷۰ میلیارد تومان مالیات دادند

طبق آمار بانک مرکزی، درآمد مالیات‌های مستقیم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.7 درصد کاهش یافته است.

به گزارش بابل نوین،در هفت ماه امسال ۲۶ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان مالیات مستقیم وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵٫۷ درصد افت دارد، طبق آمارهای بانک مرکزی رقم مصوب هفت ماهه مالیات‌های مستقیم ۳۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان بوده که از این رقم ۷۷٫۶ درصد محقق شده است.

بر این اساس، مالیات اشخاص حقوقی با رقم ۱۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۲٫۵ درصد روبرو بوده است.

مالیات معوقه اشخاص حقوقی دولتی ۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان ثبت شده است. از محل مالیات بر درآمد نیز بالغ بر ۸ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان وصول شده که در این بخش مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی ۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰٫۸ درصد کاهش یافته و مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی ۵٫۵ درصد افزایش یافته که رقم ‌آن ۲۶۸۰ میلیارد تومان بوده است و مالیات مشاغل نیز ۱۴٫۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین مالیات بر ثروت ۱۵۱۰ میلیارد تومان، در بخش مالیات‌های غیرمستقیم ۵۴۸۰ میلیارد تومان مالیات بر واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد، مالیات واردات خودور نیز با کاهش ۵۳٫۶ درصدی روبرو بوده است.

وصولی مالیات بر کالا و خدمات ۲۱ هزار و ۳۰ میلیارد تومان با رشد ۱۳ درصدی و مالیات ارزش افزوده ۱۴ هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان با رشد ۲۷٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم خورده است.

مالیات بر فروش سیگار نیز ۲۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به رقم سال قبل ۱۹٫۷ درصد رشد کرده است. جمع کل مالیات‌های مستقیم ۲۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲٫۶ درصد رشد دارد./ز

افکارنیوز

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين