امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/19 - 15:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین همایش شلاب در بابل

جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین همایش شلاب در بابل برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین همایش شلاب شناخت فرهنگی مازندران در اداره فرمانداری شهرستان بابل برگزار شد.

منصور علی‌اصغری مسئول شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، قربانعلی ولی‌زاده‌بورا فرماندار ویژه شهرستان بابل، عیسی محمدی‌فیروزجایی رییس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل و سایر مسئولان شهرستانی از پوستر هفتمین دوره همایش شلاب در این نشست رونمایی کردند.

ولی‌زاده‌بورا در این جلسه اظهار کرد:  شلاب با هدف شناخت خرده‌فرهنگ‌های مازندران، تحقیق و پژوهش در فرهنگ بومی و همچنین گردآوری آخرین تحقیقات فرهنگ مازندران برگزار می‌شود و در این همایش چند تن از بانوان نقش‌آفرین در توسعه فرهنگ مازندران از جمله فریده‌ یوسفی‌زیرابی مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

وی افزود:  ۴۵ مقاله با موضوع آیین‌ها و باورها، آداب و رسوم، مثل‌ها و متل‌های مازندرانی و ضرب‌المثل‌ها مربوط به مادران از پژوهشگران برجسته مازندران به جشنواره شلاب در بابل ارسال شد، از این تعداد ۲۲ مقاله از سوی هیات داوران انتخاب تا به صورت کتاب چاپ و در جشنواره توزیع می‌شود، خوشبختانه ۱۰ مقاله برگزیده از آن بانوان است.

رییس هفتمین جشنواره شلاب ادامه داد: مادران مازنی که دوشادوش مردان خود به کار و فعالیت می‌پردازند نقش زیادی در اقتصاد خانواده داشته و بدون تردید در انتقال میراث کهن این مرزوبوم هم تاثیری بسیار برجسته‌ای داشتند و امیدواریم این جشنواره بتواند این مهم را برای نسل جوان‌مان یادآوری کند.

گفتنی‌است هفتمین دوره از همایش شلاب ششم دی ماه در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور فرهیختگان و محققین فرهنگ مازندران برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين