امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/19 - 17:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان اوقاف:

ارتقاء سفر‌های زیارتی دانشجویان محقق خواهد شد

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف، حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی؛ نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در این دیداربا ارائه گزارشی از ۱۷ دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات گفت: مجموعه ستاد مفتخر به خدمت به زائرین دانشگاهی است و بیش از دو دهه است که در زمینه اعزام دانشگاهیان به عمره و عتبات عالیات فعالیت می‌کند.

حجت الاسلام فقیهی افزود: کاروان‌های دانشگاهی به طور منظم به عتبات عالیات مشرف می‌شوند و در طول سال بیش از ۸ ماه در عتبات عالیات حضور دارند. تفاوت و امتیاز سفر زیارتی عتبات دانشگاهیان بار معنوی و فرهنگی آن و ارائه تسهیلاتی است که ستاد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: شور و اشتیاق دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها در اعزام به عتبات مثال زدنی است. امروز در سومین روز ثبت نام از دوره هجدهم بیش از ۳۷۰۰۰ نفر در سامانه عتبات دانشگاهیان ثبت نام کرده اند که تا ۵ دی ماه این تعداد بیشتر خواهد شد، در صورتی که ظرفیت اعزامی ما در این دوره ۱۷۰۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: در دوره‌های اخیر با رایزنی‌های مختلف پیگیر آن هستیم تا سفر‌های ارزان قیمت عتبات را راه اندازی کنیم و تسهیلات ویژه به دانشگاهیان ارائه دهیم که بی شک سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند در راستای این مهم به ما یاری رساند.

رئیس سازمان اوقاف: افزایش هم افزایی بین این دو مجموعه، موجب ارتقا سفر‌های زیارتی دانشجویان می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم در این دیدار اظهار کرد: اخبار و اطلاعیه‌های ستاد را در شبکه‌های مختلف سیما ملاحظه می‌کنیم و جای شکر دارد که جوانان این مرز و بوم به سفر‌های زیارتی علاقه‌مند هستند.

وی اظهار امیدواری کردبا برگزاری جلسه مابین ستاد و معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و افزایش هم افزایی بین این دو مجموعه، موجب ارتقا سفر‌های زیارتی دانشجویان باشیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان باید پاسخگوی تعداد بیشتری از علاقه‌مندان و متقاضیان دانشگاهی تشرف به عتبات باشد تا کسانی که خواستار اعزام هستند از فیض این سفر معنوی باز نمانند و مشکلات دانشجویان نیز برای این سفر‌ها حل شود.

در ادامه، محمد زارع؛ معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گزارشی از برنامه‌های اجرا شده در نجف و کربلا در دوره‌های پیشین و برنامه‌های آینده و همچنین برنامه ریزی برای سفر‌های ارزان قیمت ارائه کرد.

حسن ربیعی؛ مشاور رئیس سازمان ومدیرکل حوزه ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه و مهدی قصری زاده؛ از مدیران ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این جلسه حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين