امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/20 - 14:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله سبحانی:

استفاده از لقب «دکتر» در حوزه نشانه خودباختگی است

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله سبحانی با تاکید بر پرهیز از القاب غیرحوزوی در حوزه گفت: این خودباختگی است که از القاب بیگانه استفاده کنیم و مطمئن باشیم مقام ما با القاب اصیل پایین نخواهد رفت.

 آیت‌الله جعفر سبحانی روز چهارشنبه (۲۹ آذر) در درس خارج خود با انتقاد از به کارگیری القابی مانند دکتر در حوزه گفت: لقب‌هایی را که در حوزه داریم از بین نبریم؛ از قدیم القابی مانند ثقه‌الاسلام، حجت‌الاسلام و آیت‌الله به کار می‌رفته که القاب خوبی است و ما هم این القاب را استفاده می‌کنیم و از به کار بردن کلمه «دکتر» خودداری کنیم.

وی اظهار کرد: این یک نوع از خودبیگانگی است؛ یعنی حوزه را ترک کرده و از اروپا این القاب را گرفته‌ایم؛ البته برای کسی که در دانشگاه  درس می‌خواند بله درست است، ولی برای کسی که در حوزه درس می‌خواند باید لقب درست انتخاب کنیم و از حوزه بیگانه نشویم تا مصداق «نَسُوا اللَّهَ فَأَنْساهُمْ أَنْفُسَهُمْ» نباشیم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خودباور باشیم و خودباخته نباشیم؛ این خودباختگی است که از القاب بیگانه استفاده کنیم و مطمئن باشیم مقام ما با القاب اصیل پایین  نخواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه باید با عناصر و القاب اصلی کار کنیم، نقائص را هم برطرف کنیم ولی خودباخته نباشیم، عنوان کرد: در غرب مسئله اعتماد به نفس به صورت صد درصد مطرح می‌شود ولی ما اعتماد به نفس را قبول داریم ولی در سایه توکل به خدا بر آن معتقد هستیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين