امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/20 - 17:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

چهارگوشه تلویزیون| از بررسی حذف کنکور تا واکاوی اثر اتفاقات ۸۸ روی تحریم‌ها

سینمایی «گیلن باره» به کارگردانی و تهیه کنندگی داوود مرادیان از تولیدات مرکز بسیج صدا و سیما شنبه ٢ دی ماه رونمایی خواهد شد.

به گزارش بابل نوین،  برنامه ثریا امشب ۲۹ آذر با حضور جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی افغانستانی مقیم ایران روی آنتن خواهد رفت. در این برنامه با حضور کارشناسان، به سوالاتی از جمله اینکه؛ رسانه ها چه تصویری از مهاجران افغانستانی ساخته اند؟! و چالش ها و زیبایی های زندگی مهاجران افغانستانی در ایران چیست!؟ پاسخ داده خواهد شد.
برنامه ثریا با شعار دیده بانی برای پیشرفت و توسعه ایران به تهیه کنندگی و اجرای محسن مقصودی، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که چهارشنبه ها حوالی ساعت ۲۳ از این شبکه بطور زنده پخش می شود.

خانواده را بر سر نقش های موثر و طبیعی خودش بازگردانیم

محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو سیما به همراه جمعی از مدیران شبکه از پشت صحنه سریال «هست و نیست» بازدید کرد.

مدیر شبکه دو درباره این سریال گفت: قصه «هست و نیست»، قصه طمع و سوداگری از یک سو و زلالی و صمیمیت از سویی دیگر است و روایت قرار گرفتن آدمی  بر سر دو راهی خطیر «انتخاب»؛ که همه انسان ها در طول زندگی خود  به نوعی با آن مواجه می شوند.
جعفری جلوه پیرامون سیاست های شبکه دو در زمینه تولید سریال اظهار داشت: به هر حال شبکه دو با توجه به تعریفی که به عنوان شبکه «زندگی» دارد و به خانواده، مسائل آن و اجزا و اقشار شکل دهنده اش توجه بیشتری می کند؛ طبیعی است که همین محوریت در آثار نمایشی هم بروز آشکارتری یابد. ما معتقدیم مهمترین کاری که باید انجام داد این است که خانواده را بر سر نقش های موثر و طبیعی خودش بازگردانیم. اگر خانواده نقش های گوناگون خود را در همه حیطه های عاطفی، فرهنگی،هویتی ، مسئولیت پذیری، اجتماعی و انگیزه های تلاش اقتصادی به درستی ایفا کند روندی بهتر در کلیت جامعه حاصل خواهد شد.
سریال «هست و نیست» یک ملودرام اجتماعی است که قصه آن براساس طرحی از علی حدادی بوده و توسط نادر وحید نگاشته شده و در ۳۰ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما ساخته می‌شود. در خلاصه داستان این سریال آمده است: «گاهی بود و نبود و هست و نیست آدم‌ها، به وسوسه‌ای گره می‌خورد که به سادگی باز نمی‌شود…!»»
فرهاد قائمیان، حمیدرضا پگاه، الهام پاوه‌نژاد، نگار عابدی، امیر دژاکام، سولماز حصاری، نازنین کریمی، سیامک اطلسی، اکبر رحمتی، سیاوش خیرابی از جمله بازیگران این مجموعه هستند.
سریال «هست و نیست» از ۷ بهمن ماه روانه آنتن شبکه دو سیما شود.

«زاویه» از بودن یا نبودن کنکور می گوید
مناظره امشب مجله علوم انسانی شبکه چهار سیما امشب با موضوع «بودن یا نبودن کنکور» برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما:  «زاویه» با اجرای عبدالله صلواتی امشب (۲۹ آذر ماه) با حضور سه کارشناس به بررسی حذف کنکور یا ابقای آن اختصاص یافته است.
در این مجله تلویزیونی دکتر حسین ابراهیم آبادی رییس مرکز نشر دانشگاهی ، سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و دکتر عبدالرسول عمادی رییس مرکز سنجش آموزش و پروش درباره این موضوع مهم، گفتگو خواهند کرد.
ماندن کنکور به توسعه بیشتر و بالندگی جامعه و رفع نیازهای آن می انجامد یا حذف کنکور؟ چرا ایده¬های مهمی چون ماندن یا حذف کنکور را به بحث عمومی نمی گذاریم؟ چرا  پیامدهای قوانین را ارزیابی  نمی کنیم؟ تجربه کشورهای دیگر در زمینه کنکورچیست؟ چه درس هایی می توان از آن ها گرفت؟ از جمله سوالاتی است که در مناظره این هفته به آنها پاسخ داده می شود.
بنابراین گزارش، «زاویه» به تهیه کنندگی حسین مروی تنها برنامه تخصصی تلویزیون در حوزه علوم انسانی است که به صورت مناظره‌ برگزار می‌شود و به صورت هفتگی چهارشنبه ها ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۴:۳۰ بازپخش می شود.

هفته آینده رونمایی می شود؛

«گیلن باره»؛ روایت اعمال تحریم های سخت اقتصادی علیه ایران در اثر فتنه ۸۸ 

 این مستند ۶۰ دقیقه‌ای به تبعات اقتصادی فتنه ٨٨ و اعمال تحریم ها علیه کشورمان می‌پردازد؛ این اثر روایت مستندگونه از وضع تحریم عا علیه کشورمان از سال ١٣۵٨ تا ١٣٨٨ است.

لازم به ذکر است، گیلن باره» روز شنبه ساعت ۱۳ در دانشگاه امیرکبیر رونمایی خواهد شد و قرار است پس از آن در سایر دانشگاه ها نیز به نمایش در آید.

«گیلن باره» نام سندرم نادری است که بر اثر سرماخوردگی ایجاد شده و در نهایت منجر به فلجی یا مرگ فرد می شود و علت نامگذاری این مسبتند نیز وقوع اتفاق ساده در سال ٨٨ است که در نهایت منجر به وقوع تحریم های جدید و ایجاد مشکلاتت اقتصادی برای کشور شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين