امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/21 - 14:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار پوتین درباره افزایش فعالیت جاسوسان خارجی در روسیه

رئیس جمهوری روسیه گفت سرویس‌های اطلاعاتی خارجی تلاش مضاعفی را برای فعالیت جدی تر در این کشور آغاز کرده‌اند و ارگان‌های امنیتی باید مانع از نفوذ آنها در امور داخلی روسیه شوند.

به گزارش بابل نوین، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود برای کارکنان ارگانهای امنیتی این کشور تاکید کرد که سرویسهای اطلاعاتی خارجی تلاش می کنند تا بیش از پیش در امور داخلی روسیه دخالت کنند و لازم است تا مانع از افزایش فعالیت آنها در این زمینه شد.

پوتین گفت: «مسئولیت اصلی در این رابطه برعهده واحدهای شناسایی و ضداطلاعات است. لازم است تا موانع جدی برای دخالت خارجی در حیات اجتماعی و سیاسی کشور بوجود آورد و اجازه داده نشود تا سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه که دیگر بر کسی پوشیده نیست تلاش خود برای نفوذ در روسیه را مضاعف کرده اند، امکان فعالیت داشته باشند.»

به گفته رهبر روسیه، کار دقیق، با ظرافت و عملیاتی-ضربتی کارکنان سرویسهای امنیتی روسیه از یک سو مانع از فعالیت جاسوسان خارجی شده و از سوی دیگر حملات جدی به فعالیتهای جنایی و فسادمالی در کشور وارد کرده است.

ولادیمیر پوتین یادآور شد که تنها در سال جاری در سایه اقدامات ارگانهای امنیتی روسیه، بیش از ۶۰ طرح جنایی که جنبه تروریستی داشته، خنثی شده است.

رئیس جمهوری روسیه خواستار ادامه و تقویت فعالیت ضدتروریستی سرویسهای امنیتی روسیه در تامین امنیت داخلی و خارجی کشور شد. وی تاکید کرد که روسیه در آینده نیز با قاطعیت به نابودسازی سرچشمه های تروریسن بین المللی پرداخته و در این زمینه همکاری خوبی را نیز با کشورهایی دارد که برای چنین مشارکتی، از جمله در زمینه تبادل اطلاعات و عملیات مشترک، اعلام آمادگی کرده اند.

پوتین ضمن آرزوی ادامه اقدامات قاطع، موثر و کاملا تخصصی ارگانهای امنیتی روسیه، تاکید کرد که کارکنان این ارگانها سهم بسیار مهمی در تامین امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی روسیه دارند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين