امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/21 - 15:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

داعش در دیر الزور ناکام ماند +نقشه

به گزارش بابل نوین، در روزهای گذشته عناصر تروریستی داعش محاصره شده در بیابان های جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص با وجود متحمل شدن ضربات مهلک و شکست های سنگین در حومه غرب رود فرات، حملات گسترده ای دیگری را علیه مواضع نیروهای جبهه مقاومت ترتیب دادند.

در این حملات، حومه شمالی ایستگاه نفتی پمپاژ دوم، منطقه و سد « المعیزیله» و حومه شرقی شهر السخنه هدف قرار گرفته شد اما نیروهای مقاومت با هوشیاری کامل توانستند تحرکات عناصر تروریستی را در این محورها رصد کنند و پیشروی ها را با پشتیبانی یگان های موشکی و توپخانه متوقف کردند.

داعش در دیر الزور ناکام ماند+نقشه میدانی

در ادامه نیروهای مقاومت انجام عملیات معکوس علیه تروریست ها را در دستور کار قرار دادند و حملات را در تمامی محورها به طور کامل دفع کردند؛ در جریان این درگیری ها حدود ۶۰ تن عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

ایستگاه پمپاژ دوم جزء ۴ مرکز مهم نفتی سوریه به شمار می آید و در صورت اشغال توسط تروریست ها، مسیر ارتباطی نیروهای مقاومت از جنوب شرق استان حمص به سمت جنوب استان دیرالزور ( شهر البوکمال) با مشکل جدی روبه رو می شد.

سد و منطقه معیزیله هم در حومه ایستگاه نفتی پمپاژ دوم واقع شده اند و اشغال این دو منطقه هم به معنای در معرض خطر قرار گرفتن مناطق شمالی شهر البوکمال است؛حمله به سد و منطقه معیزیله از طرف مناطق « بئر جبیبه و فیضیه جب» انجام شد.

عناصر تروریستی با اشغال شهر السخنه هم درصدد بودند مسیر ارتباط « تدمر – دیرالزور» را مسدو کنند تا ارتباط نیروهای جبهه مقاومت از شرق استان حمص با مرکز استان دیرالزور قطع شود اما پس از درگیری های سنگین ناکام ماندند.

داعش در دیر الزور ناکام ماند+نقشه میدانی

از سویی دیگر، مواضع عناصر تروریستی داعش در این محور ها با هدف گیری دقیق جنگنده های سوری و روسی در هم کوبیده شد. درگیری ها در این محورها به صورت پراکنده ادامه دارد اما وضعیت میدانی به کنترل نیروهای مقاومت درآمده است.

حدود ۵ هزار کیلومتر مربع از بیابان های جنوب غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان حمص همچنان تحت اشغال است و براساس اطلاعات به دست آمده تعدادی از سرکرده های ارشد میدانی داعش در این مناطق محاصره شده حضور دارند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين