امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/21 - 18:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حسینی:

توسعه بازارهای صادراتی با حرکت لاک پشتی به جایی نخواهد رسید/ثبات نرخ طلای سرخ در بازار

به گزارش بابل نوین، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران  از ثبات نرخ زعفران در یک ماه اخیر خبر داد و اظهار کرد: اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۳ میلیون و ۷۰۰ و حداکثر ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان است.

وی افزود: با توجه به آغاز سال نو میلادی و تعطیلی بازارهای جهانی و شرایط عرضه و تقاضا در داخل، امکان پیش بینی قیمت زعفران در روزهای آتی وجود ندارد.

حسینی با اشاره به روند کند صادرات زعفران بیان کرد: با وجود آنکه بیش از ۹۰ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود اما تعداد کشورهای هدف صادراتی به کمتر از ۵۰ می رسد که این امر قابل قبول نیست.

عضو شورای ملی زعفران با انتقاد از توقف توسعه بازارهای صادراتی زعفران تصریح کرد: در ده سال اخیر در توسعه و ایجاد بازارهای جدید صادراتی توفیق چندانی نداشتیم که این امر برای کشور که به طور مستمر با افزایش تولید روبروست،یک ضعف تلقی می شود.

به گفته وی توسعه بازارهای صادراتی، مستلزم عزم و اراده ملی است و باشعار و حرف این امر تحقق نمی یابد.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود در پاسخ به این سوال که عرضه زعفران در بورس کالا راهگشای توسعه بازارهای صادراتی است، یادآورشد: ورود به بورس های جهانی و فرامنطقه ای و حضور پررنگ در ۵ قاره دنیا در توسعه بازارهای صادراتی و کنترل قیمت، امری موثر است.

این مقام مسوول اضافه کرد:دولت همانند سایر کشورهای موفق باید بخش خصوصی را کنار خود ببیند چرا که با حرکت لاک پشتی برای توسعه صادرات به اهداف خود دست نخواهیم یافت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين