امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/21 - 18:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خرمالو و انار صدر نشین بازار یلدا شدند

به گزارش بابل نوین، براساس مشاهدات بازار میوه در سطح شهر و گفته فروشندگان محدودیتی در عرضه اقلام پر مصرف شب یلدا وجود ندارد.

آخرین قیمت ها از بازار میوه حاکی از آن است که قیمت هر کیلو خرمالو ۸ هزار و ۵۰۰، پرتقال۳ تا ۳هزار و ۵۰۰، موز ۵ تا ۵ هزار و ۸۰۰، سیب قرمز۴ هزارو ۸۰۰ تا ۵ هزار،گلابی ۴ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار، انار ۷تا ۸ هزار و ۵۰۰، نارنگی ۴ تا ۶ هزار و ازگیل ۴ تا ۶ هزار تومان است.

حسن صابری رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و تره بار در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: اکنون نرخ هر کیلو ۳ تا ۷ هزار، هندوانه هزار تا ۲ هزار، ازگیل ۳ تا ۵ هزار، خرمالو ۳ تا ۶ هزار تومان است.

وی نرخ هر کیلو خیار گلخانه ۲ هزار و۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است، افزود: همچنین قیمت هر کیلو خیار رسمی هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰، پرتقال شمال ۸۰۰ تاهزار و۵۰۰، پرتقال جنوب ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار،کیوی هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰،گلابی ۶ تا ۸ هزار و ۵۰۰، لیمو شیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

صابری با اشاره به نرخ سایر میوه در بازار بیان کرد: اکنون هر کیلو سیب با نرخ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار، نارنگی تخم ژاپنی ۲ تا ۴ هزار، نارنگی یافا هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ در میدان عرضه می شود.

این مقام مسوول با اشاره به نرخ سایر صیفی جات در بازار بیان کرد: اکنون نرخ هر کیلو لیمو ترش ۸ تا ۸ هزار و ۵۰۰، کاهو ۸۰۰ تا هزار و۱۰۰، گوجه فرنگی ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی و پیاز ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰، سیر خشک ۱۴ تا ۱۶ هزار، فلفل دلمه رنگی ۷ تا ۷ هزار و۵۰۰، فلفل دلمه سبز۲ تا ۳هزار تومان است.

به گفته وی؛ نرخ هر کیلو سبزی خوردن ۸۰۰ تاهزار و۳۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) هزار تا هزار و ۲۰۰ تومان است.

رییس اتحادیه بار فروشان میوه و تره بار ادامه داد: با توجه به قیمت های مصوب اعلام شده در عمده فروشی ها برای شب یلدا، خرده فروشان با احتساب سود ۳۵ درصدی باید اقدام به عرضه انواع میوه و سبزی در بازار کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين