امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/21 - 18:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عراقچی در پاریس:

برنامه‌های موشکی و دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره و بحث نیست

به گزارش بابل نوین، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین روز حضور در پاریس برای برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه گفت: امنیت ملی مهمترین موضوع برای ماست و هیچ جای مذاکره و بحثی در این باره وجود ندارد.

وی افزود: نگرانی ها درباره مسائل منطقه طبیعی است و ما در این باره مواضع کشورمان را تشریح می‌کنیم اما موضوع تسلیحات دفاعی، برنامه های موشکی و دفاعی ما به هیچ وجه موضوع هیچ گونه مذاکره و بحثی نیست و این را خیلی صریح به طرف های فرانسوی هم گفتیم.

عراقچی از سفر وزیرامور خارجه فرانسه به ایران خبر داد و گفت: سفر« لودریان» به زودی و در آینده نزدیک انجام می شود و تاریخ این سفر از طریق مجاری دیپلماتیک در حال تنظیم است.

وی درباره برنامه هایش در چهارمین دور گفت و گوهای سیاسی ایران و فرانسه افزود: دیروز چهارشنبه چهارمین دور این گفت و گوها که به ابتکار دو رئیس جمهور از دو سال پیش آغاز شده است و هر شش ماه یکبار در تهران و پاریس برگزار می شود، بین بنده و دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه برگزار شد.

عراقچی تاکید کرد: ما موضوعات متنوعی از جمله روابط دوجانبه در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی وسیاسی و همچنین بحث های منطقه ای را بررسی کردیم و در مجموع تبادل نظر و رایزنی خوبی داشتیم.

معاون امور بین‌الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه مواضع ایران و فرانسه در موضوع برجام خیلی بهم نزدیک است، افزود: در این دور از گفت و گوها همچنین درباره مسائل بین المللی به ویژه بحث برجام و سیاست هایی که دولت آمریکا دارد، رایزنی های خوبی انجام گرفت و همفکری های خوبی شد.

وی همچنین درباره حضورش در موسسه فرانسوی روابط بین الملل گفت: در این موسسه مطالعاتی، محور بحث برجام، نحوه رفتار آمریکا در برجام، نحوه اجرایی شدن برجام و اهداف این توافق بود که بحث خوب و مفصلی صورت گرفت.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه خاطرنشان کرد: ما همچنین درباره نوع ماهیت توافق برجام بحث های خوبی داشتیم و سئوالات زیادی درباره این توافق و مسائل منطقه ای پرسیده شد و ما هم سیاست های ایران در منطقه را تشریح کردیم که در مجموع جلسه مفیدی بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين