امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/22 - 14:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس انجمن صنفی گاوداران مطرح کرد:

کاهش میزان خرید توافقی شیرخام/دامداران خواستار افزایش نرخ شیرخام شده اند

به گزارش بابل نوین، احمد مقدسی رییس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به آخرین وضعیت خرید توافقی شیر خام اظهار کرد: اگرچه با بهبود شرایط دامداران و رونق صادرات محصولات لبنی سطح خرید توافقی شیر خام کاهش یافته، اما همچنان در استان های اصفهان، البرز، خراسان رضوی و تهران ادامه دارد.

وی افزود: براساس قانون، خرید توافقی شیر با بهبود شرایط بازار و اجرای نرخ مصوب توسط کارخانه ها متوقف خواهد شد.

مقدسی با انتقاد از افزایش سرسام آور نرخ نهاده های دامی گفت: در یک ماه اخیر نرخ نهاده هایی نظیر ذرت و کنجاله سویا حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد در بازار افزایش یافته است.

این مقام مسوول نرخ هر کیلو ذرت در بنادر را هزار و ۲۰۰ و کنجاله سویا را هزار و ۸۴۰ تومان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه دامداران خواستار افزایش نرخ شیر خام هستند، بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ نهاده ها، قیمت تمام شده هر کیلو شیرخام هزار و ۴۹۷ تومان است که از این رو دامداران اسناد و مدارک لازم جهت بررسی این مساله را به سازمان حمایت ارائه دادند.

افزایش نرخ خرید شیر خام امری موثر در خودکفایی کره
رییس انجمن صنفی گاوداران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت واردات کره افزود: براساس آمار موجود، سالانه ۴۵ تا ۵۰ هزارتن کره وارد می شود که برای این میزان واردات حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج می شود.

وی در خاتمه گفت: با توجه به پتاسیل موجود در کشور با انتقال دانش فنی و افزایش نرخ خرید شیرخام ظرف چند سال آینده همانند سایر محصولات لبنی می توان به خودکفایی رسید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين