امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/22 - 14:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ملک‌زاده مطرح کرد؛

شیوع بیماری‌های غیرواگیر به دلیل نبود تحرک بدنی/ بررسی ۵۷ نظام ثبت درباره بیماری‌های ام اس و آلزایمر

به گزارش بابل نوین، ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد: امروزه با بالا رفتن طول عمر و میزان امید به زندگی در بین ایرانیان شروع بیماری غیر واگیر از جمله آلزایمر در جامعه افزایش پیدا کرده است و همین مسئله می‌تواند هزینه‌های زیادی را به حوزه سلامت کشور تحمیل کند.

وی بیان کرد: از حدود چهار سال گذشته وزارت بهداشت ۵۷ نظام ثبت قطعی را در ۵۷ مرکز دارد که در آن بیماری‌های مزمنی همانند ms و آلزایمر ذکر شده است.

ملک‌زاده با بیان اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: برنامه‌های پیشگیری خوبی برای مبارزه با آلزایمر و بیماری‌های غیرواگیر داریم و در این زمینه تحقیقات خوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: متاسفانه تحرک بدنی در بین آحاد مردم کاهش پیدا کرده است و این مسئله در دراز مدت سبب ایجاد دیابت و بیماری های غیر واگیری از جمله قلب و عروق می‌شود.

اقدامات لازم برای کاهش بیماری‌های غیرواگیر در کشور
ملک‌زاده با اشاره به اقدامات لازم برای کاهش بیماری‌های غیرواگیر در کشور تاکید کرد: برای کاهش بیماری غیرواگیر وزارت بهداشت برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده است ولی به نظرم برای اجرای سریع ‌تر این برنامه‌ها نیازمند فرهنگسازی در بین مردم کشورمان است.

وی یادآور شد: آلودگی هوا می تواند سبب باعث بیماری های غیرواگیری از جمله قلب و عروق و روحی و روانی شود و برای رفع این مشکل باید راه کار جدی در نظر گرفت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين