امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/22 - 15:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

عده‌ای زیاده‌خواه فقط دم از عدالت و امید می‌‌زنند/ کم‌کاری دولت موجب نگرانی مردم است

امام‌جمعه بابل گفت: عده‌ای زیاده‌خواه فقط دم از عدالت و امید می‌‌زنند، جریان انحراف یکی از خطراتی است که می‌خواهد امید را به یاس تبدیل کند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل اظهار کرد: اسلام به نمازجمعه اهمیت بسیاری داده است و  در روایات آمده که خود را مشتاق برای حضور در نمازجمعه از پنجشنبه آماده  کنید و مقدمات حضور در نمازجمعه را برای خود فراهم کنید.

وی با اشاره به میلاد امام‌حسن عسکری افزود: هشتم ربیع‌الثانی میلاد امام عسکری(ع) است و باید این میلاد با سعادت را گرامی بداریم،  لازم است جشن و مراسم متناسب با این روز هر چه با شکوه‌تر برگزار شود.

امام جمعه بابل بلایای طبیعی را هشداری برای انسان‌ها دانست و  ادامه داد: زلزله علل طبیعی دارد، درست است خدای متعال این امر را در جامعه از طریق اسباب انجام می‌دهد اما  ما اسباب و علل معنوی را هم ببینیم، بر اساس نص قرآن این حوادث هشدار دهنده است و باید انسان‌ علت‌هایی مانند اشاعه تجاوز، فساد و خیانت‌ها در جامعه را ببینند و متنبه شوند، زلزله‌ها هشداردهنده است تا شاید افراد دست از فساد بردارند، تغییر کنند و الهی شوند. متولیان امرو فرهنگی به مردم جامعه تذکر و هشدارهای لازم را بدهند.

این مسئول تصریح کرد: از این گناهان استغفار کنید، تنبه، تذکر و رفع غفلت‌ها در جامعه مورد توجه قرار بگیرد، در روایات داریم سه فرد با سه مشکل نزد امام حسن مجتبی(ع) رسیدند و از مشکلات خود گلایه کردند که امام در پاسخ به هر سه نفر آن ها توبه و استغفاراز گناهان را مورد توجه قرار داد.

حجت‌الاسلام روحانی  با انتقاد از رفتارهای تخریب‌گرایانه علیه نظام اسلامی گفت: ملت ما در مقابل انواع عوامل تخریب علیه انقلاب مقاومت کرد و این خطرات را پس زد، به جان دشمنان خود برگرداند اما متاسفانه افرادی که نمک خورده‌های انقلاب هستند در داخل نظام درصددند تا نمکدان انقلاب را بشکنند و مانند موریانه پایه‌های انقلاب را تخریب کنند،  خطر بزرگ  این است که افرادی درصدد هستند تا دلسردی، یاس و سوظن نسبت به ارکان انقلاب و شخصیت منسوب رهبرمعظم انقلاب را انجام دهند، جامعه ما از بیرون ضربه‌ای نمی‌خورد، مشکل ما  از درون است.

وی  افزود:  عده‌ای زیاده‌طلب و زیاده‌خواه فقط دم از عدالت و امید می‌‌زنند،  جریان انحراف یکی از خطراتی است که می‌خواهد امید را به یاس تبدیل کند، در مقابل افرادی هستند که با شعار امید از مردم رای گرفتند و سکان امور اجرایی کشور را امروز به دست دارند و برعکس آن‌چیزی که انتظار می‌رود که با تلاش و مدیریت خود کارآمدی نظام اسلامی را به مردم بچشانند با عدم به وعده‌های خود مردم را ناامید سازند تا خدمتگزاران طبق وعده خود عمل کنند.

خطیب جمعه بابل اذعان کرد: کم‌کاری دولت موجب نگرانی مردم است متاسفانه با صحنه‌هایی مواجه هستیم که به رغم اینکه مقام معظم رهبری مکرر بر اقتصاد مقاومتی تذکر داد اما وزیر سابق اقتصاد می‌گوید ۷۰ درصد کالاهای قاچاق با غفلت مراجع رسمی از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود، این خطرات جامعه ما است که مردم را مایوس می‌کنند.

روحانی ادامه داد: مسئولان تلاش همه جانبه را برای کارهای اجتماعی و اقتصادی مردم انجام دهند و با فساد مبارزه کنند، اقتصاد مقاومتی را همه‌جانبه به اجرا در بیاورند و به جای به رخ کشیدن حقوق شهروندی حق مردم در رابطه با اشغال و گرانی بدهند.

این مسئول یادآور شد: مردم رفتارهای برخی از افراد که نشان خبط فکری آن‌ها است را نمی‌پسندند و تقاضا دارند  که در مقابل مفاسد گسترده و کلان افرادی  که هزاران میلیارد از این کشور و بیت‌المال بلعیدند با قدرت کامل برخورد شود، دست‌های آن‌ها را قطع کند تا امید به مردم برگردد، مردم پای انقلاب با همه مشکلات هستند و مانند فرزند خود از انقلاب نمی‌گذرند، از آن حفاظت می‌کنند و جان و مال خود را در این راه می‌دهند.

امام جمعه بابل اظهار کرد: حرمت، حریم و شخصیت‌های منسوب به مقام معظم رهبری مانند ریاست قوه قضاییه  باید حفظ شود، در برجام برای خودمان محدودیت هسته‌ای تعیین کردیم اما باید در داخل کشور قراردادی ببندیم تا حد‌وحدود برخی افراد مشخص شود.

وی در پایان با اشاره به برخورد قاطعانه مسئولان شهرستان بابل با تخلیط برنج گفت: در هفته‌های قبل از یکی از خیانت‌های بزرگ یعنی تخلیط برنج تذکراتی را دادیم و در پی آن مسئولان برای پیگیری این امر کارهای خوبی انجام دادند و از این زحمات و تلاش دستگاه‌های قضایی و اداری این امر تشکر ویژه می‌کنم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين