امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/22 - 18:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

نماز تنها عبادتی است که تعطیل‌بردار نیست

به گزارش بابل نوین، رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اهمیت نماز گفت: آموزش نماز تخصص می‌خواهد و ازاین‌رو همه روحانیون و طلاب باید دوره تخصصی شیوه دعوت به نماز را فرابگیرند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی صبح امروز پنج‌شنبه(۳۰ اذر ماه) در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز که در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد اظهار کرد: نخستین دستور خدا به حضرت موسی(ع)، اولین کلمه‌ای که حضرت عیسی(ع) در گهواره گفت، اولین وظیفه مؤمنی که به حکومت می‌رسد و آخرین سخن امام صادق(ع) فرمود: شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد، نمی‌رسد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ آیه قرآن در رابطه با نماز وجود دارد، افزود: نماز تنها عبادتی است که تعطیل‌بردار نیست و حتی نشسته و خوابیده نیز باید به‌جای آورده شود.

قرائتی از نماز به‌عنوان امیدوارکننده‌ترین، محبوب‌ترین، ارزان‌ترین، عملی‌ترین و طولانی‌ترین عبادت نام برد و بیان کرد: نماز از هنگام تولد تا زمان مرگ در کنار انسان است و در هنگام زلزله و بلایای طبیعی و برای طلب باران نماز خوانده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید کتابی به نام نماز جز کتب درسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: آموزش نماز نیاز به تخصص دارد و هم‌اکنون ۱۰۰ طلبه درس خارج به‌صورت تخصصی در رابطه با نماز آموزش‌دیده‌اند و کارگاه‌های تخصصی آموزش نماز را برگزار می‌کنند. روحانیون و طلاب باید دوره تخصصی شیوه دعوت به نماز را فراگیرند.

وی با اشاره به اینکه امروزه با توجه به کم‌حوصله بودن مردم باید سخنرانی‌ها کوتاه باشد، یادآور شد: درس تفسیر هفتگی به مدت دو دقیقه در دانشگاه تهران برگزار می‌کنم که حدود دو هزار نفر در آن شرکت می‌کنند.

قرائتی به تربیت ۳۰۰ متخصص مهدویت نیز اشاره کرد و گفت: مرکز تخصصی مهدویت در صورت درخواست، ادارات، نهادها، تشکل‌های مردمی و مراکز فرهنگی مذهبی آمادگی دارد با اعزام کارشناسان متخصص دوره‌های چهار، هشت و ۱۶ ساعته برگزار کند.

وی تربیت متخصصین تفسیر را یکی دیگر از اقدامات برشمرد و بیان کرد: در حال حاضر شش کارشناس متخصص تفسیر تربیت‌شده‌اند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين