امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 10:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اوپک‌ به فکر خروج از توافق کاهش تولید افتاد

دو منبع آگاه در اوپک گفتند، این سازمان کار بر روی طرح هایی برای خروج از توافق کاهش تولید را آغاز کرده است.

به گزارش بابل نوین،دو منبع آگاه در اوپک گفتند، این سازمان کار بر روی طرح هایی برای خروج از توافق کاهش تولید را آغاز کرده است. این نشان می دهد که تولید کنندگان حداقل به صورت تئوریک در حال بررسی پایان دادن به کاهش تولید های خود هستند.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، روسیه و تولید کنندگان دیگر نفت روز ۳۰ نوامبر با هدف پایان دادن به مازاد عرضه در بازار با تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ موافقت کردند. اما بازار به نحو فزاینده ای علاقمند است بداند زمانی که مازاد عرضه مهار شد، تولید کنندگان چگونه از توافق خارجه خواهند شد.

دو منبع اگاه در اوپک گفتند، به دبیرخانه این سازمان وظیفه داده شده تا بر روی طرحی با گزینه های مختلف کار کند و هنوز خیلی زود است بگوییم که این طرح چه ویژگی هایی خواهد داشت.

یکی از این منابع گفت: «این بیشتر یک استراتژی تداوم است تا استراتژی خروج.»

قیمت نفت به لطف کاهش تولید های اوپک و متحدانش در سال جاری میلادی افزایش یافته و به بالای ۶۵ دلار در هر بشکه رسیده که فاصله چندانی با بالاترین رقم های ثبت شده از سال ۲۰۱۵ تاکنون ندارد. این بالاتر از کف قیمت ۶۰ دلاری است که منابع آگاه می گویند اوپک قصد داشته در سال ۲۰۱۸ شاهد آن باشد.

وزرای کشورهای عضو اوپک در اظهارنظرهای علنی خود می گویند هنوز برای صحبت کردن در خصوص استراتژی خروج از توافق زود است، اما اوپک گفته که تولید کنندگان می خواهند همکاری را از جمله در زمینه مدیریت عرضه بعد از سال ۲۰۱۸ نیز ادامه دهند.

هرچند قیمت نفت به ارقامی رسیده که برای اوپک مطلوب به نظر می رسد، اما هدف اعلامی کاهش تولید کاهش میزان ذخایر نفتی در کشورهای توسعه یافته است که بعد از افزایش مازاد عرضه در سال ۲۰۱۴ به شدت بالا رفته بود./ز

تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين