امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 10:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیاست‌های ترامپ دانشمندان آمریکا را فراری داد!

بیش از ۲۰۰ نفر از دانشمندان آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا در اعتراض به سیاست‌های دونالد ترامپ این اداره را ترک کرده‌اند.

به گزارش بابل نوین به نقل از نیوزویک، بیش از ۲۰۰ دانشمند در سال جاری به دلیل ناامیدی از سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، آژانس حفاظت از محیط زیست را ترک کردند.

پس از اینکه دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری رسید و «اسکات پرویت» را -که نقش بشر در تغییرات آب و هوایی را قبول ندارد- به عنوان رئیس این آژانس منصوب کرد، بیش از ۷۰۰ نفر از کارکنان این مجموعه که بیش از ۲۰۰ نفر از آنها دانشمند بودن، آنجا را ترک کردند.

این دانشمندان یا استعفا داده‌اند یا خود را بازنشسته و اداره علوم را ترک کرده‌اند.

روزنامه تایمز گزارش داد: «کارمندان می‌گویند این اتفاق باعث شده علم و دانشی که طی سال ها برای محافظت از آب و هوای آمریکا جمع‌آوری شده بود، حالا این مجموعه را ترک کند. بیش از ۲۷ درصد کسانی که در سال جاری این آژانس را ترک کردند دانشمندی بودند که ۳۴ درصد آنها را زیست شناس و میکروب شناس، ۱۹ درصد  را شیمیدان، ۸۱ درصد را دانشمندان محیط زیست و مهندسان محیط زیست و چندین سم‌شناس و زمین شناس تشکیل می‌دادند».

گزارش ها نشان می دهد ۹ نفر از رؤسای این اداره و چندین وکیل و مدیر برنامه نیز در ماه سپتامبر این آژانس را ترک کرده‌اند. تعداد زیادی از پست های ترک‌شده همچنان خالی مانده‌اند و تنها ۱۲۹ نفر استخدام شده‌اند که ۷ نفرشان دانشمند هستند./ز

برنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين