امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 11:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«بابای بد»، محبوب‌ترین کتاب کودک کریسمس

در یک نظرسنجی که از هزار کودکان 8 الی 12 ساله انجام گرفته نشان می‌دهد که «بابای بد» نوشته دیوید ویلیامز محبوب‌ترین کتاب کودک برای مطالعه در ایام کریسمس است.

به گزارش بابل نوین به نقل از ایندیپندنت- نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد کتاب جدید دیوید ویلیامز به نام «بابای بد» که در آن پسری تلاش می‌کنند پدر بیگناهش را از زندان نجات داده و سردسته اصلی سارقان را به چنگ پلیس بیندازد، محبوب‌ترین کتاب کودک کریسمس امسال بوده است. این نظرسنجی میان هزار کودک ۸ تا ۱۲ سال انجام گرفته است.

«کودک نرمال» نوشته گِرِگ جیمز، «سفر در زمان با همستر» نوشته راس ویلفرد و «زرافه‌ها نمی‌توانند برقصند» نوشته گایلز آندریا دیگر آثار پرطرفدار حوزه کودک در کریسمس بوده‌اند.

در این نظرسنجی از کودکان سؤال شده که در انتخاب کتاب به چه چیزی توجه می‌کنند و بیشتر آنها در جواب گفته‌اند که آثار کمدی و خنده‌دار را بیشتر دوست دارند. نکته دومی که کودکان به آن توجه می‌کنند طرح جلد است. بیشتر کودکان کتابی را انتخاب می‌کنند که طرح روی جلد جذاب‌تری دارد.

سایمون جانسون، مدیر رسانه‌ای آمازون در این باره می‌گوید: «بسیار خوشحالیم آثاری را در فروشگاه‌مان عرضه می‌کنیم که کودکان به آن علاقه دارند و مهر تأیید خوانندگان بر روی این کتاب‌ها است. کتاب همیشه هدیه‌ محبوبی در زمان کریسمس است. فهرست امسال دربرگیرنده موضوعات مختلفی است و همه سلیقه‌ها می‌توانند کتاب مناسبی بیابند.»

وقتی از کودکان حاضر در این نظرسنجی سؤال شد که چرا از دریافت کتاب به عنوان هدیه کریسمس خوشحال می‌شوند، نیمی از آنها پاسخ دادند که «کتاب خواندن را دوست داریم.» از هر چهار کودک یک نفر از جنبه سرگرمی کتابخوانی لذت می‌برد و یک سوم دیگر اعلام کرد از خواندن کتاب به صورت گروهی با خوانواده‌شان لذت می‌برند.

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد دو سوم والدین بریتانیایی ادعا می‌کنند فرزندانشان به اندازه دوران کودکی خود آنان کتاب می‌خوانند. به عقیده والدین بر خلاف اینکه همه معتقدند کودکان امروز به عصر اینترنت تعلق دارند، اما هنوز کتابخوانی یکی از تفریحات مهم خانواده‌ها است.

گروه کتابخوانی «هاکنی» در لندن، نمونه خوبی از این کودکان است که به کتابخوانی علاقه زیادی دارند. این گروه از کودکان ۸ الی ۱۲ سال تشکیل شده که هر هفته دور هم جمع می‌شوند تا درباره آثار مورد علاقه خود سخن بگویند و کتاب بخوانند.

آمازون از کودکان این گروه درخواست کرده که نظرات خود درباره آثاری که در این وبسایت به فروش می‌رسد را اظهار کنند تا به والدین در انتخاب کتاب مناسب برای فرزندانشان کمک شود. مدیر آمازون می‌گوید: «صحبت کردن با کودکان این گروه بسیار لذت‌بخش و نظرات آنان درباره آثاری که در فروشگاه ویژه کریسمسِ آمازون به فروش می‌رسد، بسیار سازنده بود.»/ز

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين