امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 11:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: کارت های ملی قدیمی از اول فروردین سال ۹۷ فاقد اعتبار هستند.

به گزارش بابل نوین،سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: کارت های ملی قدیمی از اول فروردین سال ۹۷ فاقد اعتبار هستند.

سیف‌الله ابوترابی گفت: کارت ملی هوشمند که به نوعی دروازه ورود به دولت الکترونیک است باعث خواهد شد تا بدون حضور فیزیکی افراد، هویت آنها از طریق فناوری‌های الکترونیکی و فضای مجازی قابل تشخیص باشد.

وی ادامه داد: طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند که قرار است ظرف یکی، دو هفته آینده آغاز شود طرحی است که به موجب آن دسترسی به اطلاعات هویتی و شناسایی افراد راحت خواهد شد.

ابوترابی‌ گفت: در این طرح با دو بانک هماهنگی‌های لازم انجام شده تا از طریق کارت ملی هوشمند به صورت کاربردی در بحث تبادل اطلاعات و احراز هویت استفاده شود.

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: حدود ۹۹درصد از افراد واجد شرایط کارت ملی قدیم را دریافت‌کرده‌اند و حدود یک درصد باقی مانده کسانی هستند که با سیستم‌های اداری کاری‌ ندارند.

وی ادامه داد: تا پایان شهریور ماه امسال حدود ۲۹ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۳۰۲ نفر پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند که بیش از ۲۷ میلیون و ۶۲۰هزار نفر آنان در خواست خود را تکمیل و حدود ۲۷ میلیون کارت نیز صادر شده است از این تعداد ۲۴ میلیون و ۷۲۰ هزار نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

ابوترابی تصریح کرد: در پشت کارت‌های ملی تاریخ اعتبار متعددی وجود دارد و این تاریخ اعتبار نیز در چندین مرحله تمدید شده است. بنابراین تمام کارت‌هایی که تاریخ اعتبارشان تا قبل از ۲۹ اسفند ۹۶ است، از اول فروردین سال ۹۷ فاقد اعتبار هستند و افراد باید تا پایان اسفند ۹۶ برای ثبت‌نام کارت‌ملی هوشمند اقدام‌ کنند./ز

فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين