امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/12/23 - 13:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حکومت پولادگر در تکواندو ٢٠ ساله شد

رییس فدراسیون تکواندو براى ٤ سال دیگر در سمت خود باقی ماند.

به گزارش بابل نوین،مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو از ساعت ۱۰ صبح امروز در آکادمی ملی المپیک آغاز شد. ۷ نامزد برای انتخابات ریاست فدراسیون از سوی وزارت ورزش تایید شده اند تا امروز یکی از آنها به عنوان رییس جدید معرفی شود.

سیدمحمد پولادگر در ۴ دوره اخیر ریاست فدراسیون را برعهده داشته و آنطور که شنیده می شود، امروز جایگاهش از سوی مختار کلانتری که اصلی ترین رقیبش است، تهدید می شود.

مسعود امینی باغبادرانی، سید محمد پولادگر، سیروس رضایی لیماهی، علیرضا صیاد، لقمان کشاورز، مختار کلانتری و جمشید محمدی سهرابی ۷ نفری هستند که از سوی وزارت ورزش برای انتخابات تایید شده اند.

 

* مسعود امینی به عنوان اولین نامزد پشت تربیون رفت و برنامه های خود را ارائه کرد. او در پایان صحبت هایش از پولادگر حمایت کرد و گفت اگر رییس فعلی فدراسیون در انتخابات بماند، کنار خواهد رفت.

* سپس پولادگر پشت تربیون رفت و به سخنرانی پرداخت. در حالی که در چند روز اخیر شایعاتی پیرامون فشار بر رییس فدراسیون تکواندو برای انصراف مطرح شده بود، برخی انتظار داشتند که پولادگر انصرافش را اعلام کند. پولادگر در صحبت های خود از اقداماتی که در طول سال های اخیر انجام داده، توضیحاتی ارائه کرد که مهمترین آن کسب اولین مدال تاریخ ورزش بانوان در المپیک توسط کیمیا علیزاده بود.

او در ادامه گفت: همه می دانستند که من اصلا نمی خواستم برای این دوره ثبت نام کنم. با این حال با اصرار اهالی تکواندو و مسئولان ورزش در صحنه ماندم. در چند روز اخیر هم شاید سخت ترین روزهای عمرم را سپری کردم. حملات ناجوانمردانه به من و عملکرد فدراسیون شد. بین مصلحت و حقیقت مانده بودم. مصلحت این بود که با توجه به فشارها کنار بروم؛ اما حقیقت این بود که بمانم و بجنگم. من هم تصمیم گرفتم که بمانم؛ اما الان از دوستان می خواهم که به من رای ندهید تا این مسئولیت سنگین از روی دوش من برداشته شود.

* سیروس رضایی سومین نامزدی بود که پشت تربیون رفت. او هم بعد از چند دقیقه صحبت درباره برنامه هایش اعلام کرد که در صورت ماندن پولادگر در انتخابات، انصراف خواهد داد.

* علیرضا صیاد چهارمین نامزد انتخاباتی بود که پشت تربیون رفت. او هم زودتر از اینکه وقتش به اتمام برسد، به صحبت هایش خاتمه داد و اعلام کرد به نفع پولادگر انصراف خواهد داد.

* نامزد بعدی اما برخلاف چند نفر قبلی در مقام مخالف پولادگر برآمد. لقمان کشاورز گفت: «فدراسیون در ۲ سال اخیر به مدال طلا نرسیده و در المپیک هم ناکامی بزرگی رقم خورد. حتی از قهرمان های تکواندو موردهای شکایتی صورت گرفته است!» در حالی که این نامزد به انتقاد از فدراسیون می پرداخت، با تذکر مسئولان مجمع روبرو شد که باید برنامه های خودش را ارائه کند.

 

در ادامه رییس هیات گیلان هم به اعتراض از کشاورز از جای خود بلند شد و گفت که باید برنامه ارائه کند نه اینکه از فدراسیون انتقاد کند. همچنین این عضو مجمع خطاب به کشاورز گفت: «تو خودت هزار شکایت در دادگاه داری!»

* کشاورز که با رضایت سهرابی، یکی دیگر از نامزدها ۷ دقیقه از زمان او را هم گرفته بود. بعد از ۱۷ دقیقه سخترانی خطاب به اعضای مجمع گفت: « بیاید برای نجات تکواندو به کلانتری رای بدهیم!»

* مختار کلانتری که پیش بینی می شد اصلی ترین رقیب پولادگر در انتخابات امروز باشد، ششمین نفری بود که پشت تربیون رفت. او به ارائه برنامه هایش نپرداخت و در صحبت هایی کوتاه گفت: «چند ماه قبل سلطانی فر مرا فراخواند و گفت که در انتخابات حاضر شوم؛ اما با رییس فدراسیون رقابت نکن! من هم گفته بودم قصد حضور ندارم؛ اما تکلیف شد که باشم. امروز هم آماده بودم برنامه هایم را ارائه دهم؛ اما فضا طوری است که به صلاح نیست در انتخابات بمانم. بدین ترتیب انصراف خودم را ارائه می کنم.» * همچنین بعد از او، سهرابی هم به عنوان آخرین کاندیداها پشت تربیون رفت. او نیز اعلام کرد با وضعیت فعلی انصراف می دهد. البته سهرابی گفت: «فدراسیون شرایط خوبی را برای انتخابات فراهم نکرده است.»

* رای گیری در شرایطی آغاز شد که ۴ نفر یعنی کلانتری، سهرابی، کشاورز و صیاد انصراف دادند. همچنین پولادگر، امینی و رضایی برای رقابت باقی ماندند.

* مختار کلانتری بعد از انصراف و قبل از آغاز رای گیری مجمع را ترک کرد.

* مختار کلانتری بعد از انصراف از انتخابات فدراسیون تکواندو و ترک مجمع اظهار داشت: به من گفته بودند که در انتخابات بمان؛ اما تصور این بود که پولادگر انصراف می دهد. امروز دیدم که این اتفاق رخ نداد و مشخص بود که چه کسی رای می آورد. به من گفته بودند پولادگر قطعا در انتخابات شرکت نمی کند. وی افزود: از وزارت ورزش هم با من صحبت شده بود و حتی گفتند اگر پولادگر هم ماند، تو هم بمان. با این وضعیت فعلی مشخص بود که فدراسیون فعلی انتخابات را برگزار می کند و چه کسی رای می آورد. کلانتری در پایان در پاسخ به این سوال که قبل از رفتن پشت تربیون به داورزنی چه گفته، بیان داشت: از داورزنی پرسیدم که نظرتان برگشته که به من گفت بله!

* کیمیا علیزاده به عنوان نماینده ورزشکاران خانم و سجاد مردانی و مسعود حجی زواره به عنوان نمایندگان ورزشکاران مرد رای دادند. این نفرات هنگام رای دادن با تشویق اعضای مجمع روبرو شدند.

* در نهایت و بعد از رای گیری از ۴٣ عضو مجمع فدراسیون تکواندو، سیدمحمد پولادگر با ۴۱ رای به عنوان رییس فدراسیون برای ۴ سال آینده انتخاب شد.

* پولادگر که از سال ۷۹ ریاست فدراسیون تکواندو را برعهده دارد، برای پنجمین دوره متوالی توانست در انتخابات رای اعتماد بگیرد.

* سیروس رضایی یک راى، یک رای باطل و مسعود امینی هم هیچ رایی کسب نکرد./ز

ورزش سه

 

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين